2019-07-30

Czym są, tzw. platformy parkingowe i co warto o nich wiedzieć?

platforma parkingowa

Często posiadamy mieszkania, które są mocno ograniczone gabarytowo. Podobnie jest z ich powierzchniami w garażach. W poszukiwaniu uzyskania większej ilości miejsca do parkowania samochodów, powstała platforma parkingowa. Niektóre z nich wykorzystują model rodzinny, który pozwala na wyjazd z miejsca wyższego, jedynie, gdy wyjedzie samochód spod spodu, niektóre niezależny, który nie wymaga udziału osób trzecich, a jeszcze inne wymagają wykonywania dodatkowych wgłębień w płycie garażowej, w miejscu, gdzie mają być montowane urządzenia.

Czym jest platforma parkingowa?

Platforma parkingowa to wynalazek, który pozwala na parkowanie samochodów na dwóch poziomach. Pozwala on na uzyskanie odpowiednio większej ilości miejsc parkingowych. Zależnie od rodzaju platformy parkingowej, można uzyskać więcej miejsc, przy niezmiennej powierzchni użytkowej garażu. Platformy parkingowe mogą być stosowane w wielu miejscach. Umieszcza się je w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych, obiektach biurowych i użyteczności publicznej, także coraz częściej w budownictwie indywidualnym. Platforma parkingowa pozwalająca na parkowanie kilku samochodów piętrowo, ma wiele zalet. Jest to bardzo opłacalne rozwiązanie dla deweloperów i zarządców nieruchomości. Platformy parkingowe wykonywane są przez firmy zajmujące się obróbką metali, takie jak metaltech.pl.

Zalety platform parkingowych

Montowanie platform parkingowych ma wiele zalet. Taka inwestycja obniża koszty i czas realizacji budowy obiektu. Dzięki platformom, nie trzeba budować wielopoziomowych garaży. Zamontowanie platform parkingowych pozwala także na obniżenie kosztów utrzymania garaży. Profesjonalne firmy, produkują platformy z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są one trwałe. Oferują one także najczęściej mobilność dostaw do klienta. Montaż też nie jest problemem, gdyż praktycznie każda firma oferuje jego wykonanie na miejscu u klienta. Dla klientów, którzy jeszcze nie wiedzą zbyt wiele o tej technologii, firmy oferują profesjonalne doradztwo w kwestii wyboru platform.

Uprawa cytrusów