2022-05-27

Żaluzje fasadowe i ich liczne zalety

rolety

Każdy z nas potrzebuje czasem odrobiny prywatności i spokoju. W naszym domu, taką funkcję mogą spełniać popularne rolety czy żaluzje. Coraz częściach w nowoczesnych domach stosuje się także rolety zewnętrzne lub żaluzje fasadowe. Takie osłony zewnętrzne, montowane nie wewnątrz, ale na zewnątrz budynku, chronią nie tylko przed promieniami słonecznymi. Obecnie, fasadowe żaluzje są wygodne i pasują do każdego pomieszczenia, dzięki temu, że z łatwością możesz zdecydować się na taki wariant, który rozmiarem, wymiarem i kolorem spełni twoje oczekiwania, wzbogacając przestrzeń domu. Czym jest żaluzja fasadowa? Z czego się składa? Jakie są jej rodzaje? Czy montowane na budynkach żaluzje cechuje płynne sterowanie? Jakie są zalety żaluzji? 

Żaluzja fasadowa – co musisz wiedzieć?

Osłony okienne mogą przybierać różne formy – mamy klasyczne rolety wewnętrzne oraz wiele rodzajów rolet zewnętrznych, montowanych do fasady budynku albo do ramy okna. Czym jednak różnią się te dwa produkty? Przede wszystkim główną różnicą jest forma ochrony przed światłem. Nie zawsze oczekujemy, aby nasze wnętrze było w pełni zaciemnione. W zależności od tego, czy chcemy pozostawić nieco światła czy nie, powinniśmy się zdecydować na jedną lub drugą formę osłony. Klasyczne rolety zewnętrze, wykonane zazwyczaj z materiału, całkowicie przesłaniają światło, gdy tymczasem żaluzja fasadowa pozwala nam na możliwość swobodnej regulacji ilości światła, dzięki właściwemu ustawieniu lameli.

Czym są zatem fasadowe żaluzje? Jest to rodzaj osłony, montowanej zazwyczaj na zewnątrz budynków. Żaluzja ma lekką i prostą konstrukcję, a jej podstawą są ruchome lamele, wykonane najczęściej z aluminium. Lamele te mogą mieć różny wymiar i kształt, co wpływa na ich rodzaje. Do niedawna, żaluzje fasadowe stosowało się głównie na oszklonych biurowcach, ale od pewnego czasu znajdują także zastosowanie w nowoczesnych domach prywatnych.

Montaż żaluzji fasadowych najlepiej zaplanować na początkowym etapie projektu budowy domu, jednak nie jest to regułą. Montaż żaluzji możesz też dokonać w fazie remontu mieszkania. W zależności od montażu, może być on dokonany do ramy okna, na elewację lub pod elewację budynku. Dzięki montowaniu żaluzji we wnękach okiennych unikniemy całkowitego kucia, a prowadnice będą się spisywać równie dobrze.

Jakie jest sterowanie w żaluzjach? W przypadku żaluzji fasadowych wybierz dowolnie – sterowanie ręczne lub elektryczne. W nowoczesnych wersjach sterowania znajdziesz też takie, z systemem automatyki pogodowej. Oznacza to, że lamele same będą się dostosowywać do określonych warunków pogodowych, dając ci np. więcej światła wtedy gdy tego potrzebujesz.

Wybierając spośród wielu rodzajów żaluzji fasadowych, warto wiedzieć, że powstały one w zależności od typu lameli, czyli ich kształtu oraz kąta nachylenia. Np. żaluzje C50 to sztywne lamele w kształcie litery C, z maksymalnym kątem 75 stopni i grubości 0,45mm. Są też lamele C80 (grubość 0,42mm), Z90, S70, S90 czy F80 (o płaskim kształcie i zakresie obrotu do 180 stopni).

Wnętrze z żaluzją, czyli co nieco o zaletach

Żaluzje fasadowe to produkty, które nie tylko zapewniają nowoczesny wygląd twojemu domowi, ale także szeroką funkcjonalność. Są one lekkie i zapewniają duży komfort użytkowania.

Są one odporne na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Takie żaluzje to świetna ochrona od promieni słonecznych, a także możliwość regulacji dopływu światła.

Dzięki żaluzjom, możesz też uzupełnić nieco rolę klimatyzacji w domu. Zapewniają one świetną izolację termiczną, więc w zależności od ich sterowności, możesz zapewnić w pomieszczeniu ciepło lub nieco chłodu latem.

To nie tylko wyrób niezwykle estetyczny. Dostępna różnorodna kolorystyka żaluzji oraz możliwość dobrania różnych ich rodzajów, sprawia, że na pewno znajdziesz idealne żaluzje dla siebie.

Co więcej, żaluzje fasadowe, częściowo chronią też przed nadmiernym hałasem, zapewniając izolację akustyczną.

Pamiętaj jednak, że żaluzje fasadowe, o ile nie mają wzmocnionej konstrukcji, nie chronią przed włamaniem, jednak dobrze spełniają swoją rolę jako ochrona twojej prywatności.

Gdzie kupić dobrą żaluzję?

Żaluzje fasadowe są rodzaje produktu, który najlepiej zamawiać z uznanych miejsc. W odpowiednim sklepie dostaniesz żaluzje skomponowane indywidualnie dla ciebie i zasięgniesz także fachowej porady co do ich wyboru czy montażu.

Na stronie https://dopasujrolety.pl/9-zaluzje dostępne są w ofercie różne żaluzje na wymiar.

Produkowane przez nas żaluzje, rolety, markizy czy moskitiery, wykonane są z materiałów najwyższej jakości, a nasze doświadczenie w tego rodzaju produktach sprawia, że jesteśmy w stanie ci zaoferować żaluzje dostosowane do twoich indywidualnych potrzeb.

Zachęcamy, abyś zapoznał się z szeroką ofertą naszych żaluzji, dobrał odpowiedni rozmiar, uzyskał informacje na temat najlepszych rekomendacji dla ciebie, a na końcu dobrał żaluzje, które pozwolą ci na zachowanie prywatności wtedy, gdy tego potrzebujesz.

Dopasuj Rolety to miejsce, gdzie rozumiemy twoje potrzeby i pomagamy ci je urzeczywistnić w dobrej cenie.

Uprawa cytrusów