Blog o cytrusach

Praktyczne porady z zakresu uprawiania roślin, krzewów i drzewek cytrusowych. Wszystko o cytrynie, pomarańczy, mandarynce, pomelo, limonce czy pozostałych cytrusach.


2024-07-08

Elatus Era: Rewolucyjna Ochrona Upraw w Nowoczesnym Rolnictwie

Elatus Era: Rewolucyjna Ochrona Upraw w Nowoczesnym Rolnictwie

W dzisiejszych czasach rolnictwo dynamicznie się rozwija, a nowe technologie i innowacje wprowadzają rolników na zupełnie nowy poziom efektywności. Jednym z takich przełomowych rozwiązań jest Elatus Era, który zdobywa coraz większą popularność wśród producentów rolnych. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – Elatus Era to gwarancja zdrowych plonów i ochrony przed chorobami grzybowymi.

czytaj dalej

2024-04-04

Warzywa idealne do uprawy w tunelu foliowym

Warzywa idealne do uprawy w tunelu foliowym

Współczesne metody uprawy warzyw coraz częściej opierają się na wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają na osiągnięcie lepszych plonów, niezależnie od zmiennych warunków atmosferycznych. Jednym z takich rozwiązań jest tunel foliowy, który umożliwia hodowców na wydłużenie sezonu wegetacyjnego oraz ochronę roślin przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Jednak, aby w pełni wykorzystać potencjał tej metody, warto wiedzieć, które warzywa są do niej najbardziej przystosowane. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej roślinom, które szczególnie dobrze rozwijają się w warunkach tunelu foliowego, zapewniając obfite i zdrowe plony.

czytaj dalej

2024-01-11

Czy w naszym klimacie można uprawiać kiwi?

Czy w naszym klimacie można uprawiać kiwi?

Wszyscy znamy ten niewielki, jadalny, puszysty owoc. Ma brązową skórkę, najczęściej zielony miąższ i zawsze wyjątkowy smak. Mowa oczywiście o popularnym kiwi. Znajdziemy go w każdym supermarkecie jako towar z importu, ale czy ten chiński agrest można uprawiać również w Polsce? Okazuje się, że tak! Trzeba tylko pamiętać o kilku zasadach.

czytaj dalej

2023-10-10

Odkrywając Tajemnicę Wiecznych Kwiatów: Co To Są i Jak Je Tworzyć

Kwiaty są od wieków symbolem piękna i miłości. Ich ulotność sprawia, że stają się jeszcze bardziej wartościowe, bowiem przypominają nam, że trzeba doceniać chwile. Ale co byście powiedzieli na kwiaty, które nie więdną i nie tracą swojego uroku? Oto tajemnica kwiatów wiecznych. W tym artykule dowiesz się, czym są kwiaty wieczne, czy to prawda, że róże wieczne to sztuczne kwiaty, jakie są rodzaje wiecznych kwiatów, jak stworzyć własne wieczne cuda, oraz na jakie okazje można je podarować.

czytaj dalej

2023-09-07

Kiwi – jak uprawiać by miało owoce?

Kiwi – jak uprawiać by miało owoce?

Klasyczne uprawy ogródkowe w końcu muszą się znudzić i wtedy trzeba wpaść na coś nietypowego. Bardzo ciekawym wyzwaniem jest hodowla egzotycznych owoców, takich jak kiwi, które jest nie tylko bardzo smaczne, ale zawiera też wiele witamin. Dodatkowo jest to świetna dekoracja ogrodu lub tarasu.

czytaj dalej

Uprawa cytrusów