Blog o cytrusach

Praktyczne porady z zakresu uprawiania roślin, krzewów i drzewek cytrusowych. Wszystko o cytrynie, pomarańczy, mandarynce, pomelo, limonce czy pozostałych cytrusach.


2022-03-18 Jaka działa lampa solarna i dlaczego warto ją wybrać?

Jaka działa lampa solarna i dlaczego warto ją wybrać?

Początek lamp solarnych na rynku sięga już 1954 roku, kiedy wynaleziono pierwsze nowoczesne ogniwa słoneczne. Przez wiele lat możliwość wykorzystywania energii słonecznej była dość droga, ale dziś ceny spadły, a pozyskiwać energię ze słońca możemy praktycznie wszędzie. Obecnie energią słoneczną zasilane jest wiele urządzeń od domów, czy zabawek po oświetlenie zewnętrzne. Co więcej, energia słoneczna zapewnia dziś światło miliardom ludzi żyjącym na całym świecie. Sprawdźmy więc, jak działają lampy solarne i skąd ich tak ogromna popularność.

czytaj dalej

2022-03-16

Jakie korzyści dla zdrowia można zyskać dzięki cytrusom w diecie?

Jakie korzyści dla zdrowia można zyskać dzięki cytrusom w diecie?

Też słyszałaś, że na diecie cytrusowej w tydzień można schudnąć 5 kg? Ja już niejednokrotnie spotkałem się z taką opinią. Niestety muszę Cię zmartwić: nie ma ona wiele wspólnego z prawdą. Jednak to nie znaczy, że nie warto jeść cytrusów. Przeciwnie! Poniżej przedstawiam Ci listę korzyści, które uzyskasz dodając do swojej diety owoce cytrusowe.

czytaj dalej

2021-11-02

Lampy najazdowe – jakie wybrać? Rodzaje, zastosowanie i ceny

Lampy najazdowe

Szukasz praktycznego i efektownego oświetlenia zewnętrznego montowanego w gruncie? Sprawdź lampy najazdowe, które doskonale nadają się do instalacji w podjazdach i ścieżkach, ale również mogą być zastosowane w wielu innych miejscach wokół domu. O czym warto pamiętać przy ich zakupie?

czytaj dalej

2021-09-08

Podłoża organiczne do roślin – rodzaje

Podłoże organiczne to materiał lub mieszanka kilku materiałów, które umożliwiają możliwie najbardziej korzystne warunki rozwojowe systemom korzeniowym. Dobre podłoże organiczne musi spełniać kilka warunków – powinno posiadać niską zawartość składników pokarmowych w wyjściowym stanie i mieć konkretne właściwości chemiczno-fizyczne (czyli wysoką pojemność wodną, powietrzną, dużą pojemność sorpcyjną, dużą przepuszczalność wody, małą gęstość i łatwą nasiąkliwość. Podłoże organiczne dla roślin ozdobnych czy do uprawy warzyw musi być także całkowicie sterylne, czyli w pełni wolne od patogenów, czynników chorobotwórczych a także nasionek chwastów.

czytaj dalej

Uprawa cytrusów