Blog o cytrusach

Praktyczne porady z zakresu uprawiania roślin, krzewów i drzewek cytrusowych. Wszystko o cytrynie, pomarańczy, mandarynce, pomelo, limonce czy pozostałych cytrusach.


2023-10-10

Odkrywając Tajemnicę Wiecznych Kwiatów: Co To Są i Jak Je Tworzyć

Kwiaty są od wieków symbolem piękna i miłości. Ich ulotność sprawia, że stają się jeszcze bardziej wartościowe, bowiem przypominają nam, że trzeba doceniać chwile. Ale co byście powiedzieli na kwiaty, które nie więdną i nie tracą swojego uroku? Oto tajemnica kwiatów wiecznych. W tym artykule dowiesz się, czym są kwiaty wieczne, czy to prawda, że róże wieczne to sztuczne kwiaty, jakie są rodzaje wiecznych kwiatów, jak stworzyć własne wieczne cuda, oraz na jakie okazje można je podarować.

czytaj dalej

2023-09-07

Kiwi – jak uprawiać by miało owoce?

Kiwi – jak uprawiać by miało owoce?

Klasyczne uprawy ogródkowe w końcu muszą się znudzić i wtedy trzeba wpaść na coś nietypowego. Bardzo ciekawym wyzwaniem jest hodowla egzotycznych owoców, takich jak kiwi, które jest nie tylko bardzo smaczne, ale zawiera też wiele witamin. Dodatkowo jest to świetna dekoracja ogrodu lub tarasu.

czytaj dalej

2023-08-04

Gdzie kupić rolety w Legionowie?

Rolety to popularne i funkcjonalne rozwiązanie, które wpływa na wygodę i estetykę naszych wnętrz. Jeśli mieszkasz w Legionowie i szukasz najlepszego miejsca do zakupu rolet, istnieje kilka różnych opcji, które warto rozważyć. W tym artykule przedstawimy kilka miejsc, gdzie możesz znaleźć wysokiej jakości rolety dostosowane do Twoich potrzeb.

czytaj dalej

2023-08-04

Antyalergiczne tekstylia w sypialni: Jak dbać o zdrowy sen przy alergiach

Antyalergiczne tekstylia w sypialni: Jak dbać o zdrowy sen przy alergiach

Dla osób cierpiących na alergie, sen może być wyzwaniem. Kontakt z alergenami w sypialni, takimi jak roztocza, kurz, pyłki, czy pleśń, może powodować nieprzyjemne objawy, takie jak kichanie, swędzenie, kaszel i duszność, utrudniając zdrowy i spokojny sen. Jednak dzięki odpowiednim tekstyliom antyalergicznym, można stworzyć środowisko sprzyjające zdrowemu snu nawet dla osób z alergiami. W tym artykule podpowiadamy, jak dbać o zdrowy sen przy alergiach dzięki antyalergicznym tekstyliom w sypialni.

czytaj dalej

2023-04-26

Jak wykończyć kuchnię na wymiar – o czym pamiętać?

Jak wykończyć kuchnię na wymiar – o czym pamiętać?

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu, przygotowując posiłki dla siebie i swoich bliskich. Niektórzy spotykają się również w tym miejscu ze swoimi znajomymi.  Inni uwielbiają także pracować w kuchni. Z tych powodów warto zadbać o to, aby była ona urządzona w sposób funkcjonalny, estetyczny i przede wszystkim na miarę Twoich oczekiwań.

Wybór kuchni na wymiar to dobry sposób na to, aby dostosować meble i wystrój do indywidualnych preferencji. W tym artykule zaprezentujemy kilka porad dotyczących wykończenia tego pomieszczenia na wymiar, uwzględniając listwę przypodłogową drewnianą i blat drewniany.

czytaj dalej

Uprawa cytrusów