2021-06-17

Czym tak naprawdę są regały paletowe?

Czym tak naprawdę są regały paletowe?

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie nowoczesnego magazynu bez tak zwanych regałów paletowych. Mowa tu oczywiście o systemie dość uniwersalnym, a zarazem – łatwym i szybkim w montażu. Prawdę mówiąc te dwie cechy są najbardziej rozpoznawalne jeśli chodzi o systemy regałów paletowych.

Uniwersalna konstrukcja, nieograniczone środki montażu

Sam montaż to nie wszystko! Regały paletowe są bowiem dostępne w wielu różnych rozmiarach, co oznacza, że ich trafny dobór jest już pierwszym krokiem na drodze do zoptymalizowania przestrzeni magazynowej. Dzięki odpowiednio zaprojektowanym i zainstalowanym regałom paletowym, możliwe jest łatwe i przyjemne kontrolowanie stanu magazynu, a także – idąc o krok dalej – zarządzanie dostępnymi w nim zasobami. Na uwagę zasługuje również fakt, że dzięki zastosowaniu podnośników, uzyskanie dostępu do towarów składowanych pionowo (piętrowo) nie będzie już żadnym problemem.

Funkcjonalne zestawianie regałów paletowych

Naturalnie sam regał nie wystarczy, by móc wygodnie zarządzać dostępną przestrzenią magazynową. Równie istotne jest ich funkcjonalne zestawianie, dzięki któremu pracownicy magazynu mogą w łatwy sposób uzyskać dostęp do wybranej lokalizacji. W magazynach ma się najczęściej do czynienia z tzw. układem szerokiego korytarza, który umożliwia poruszanie się w pomiędzy regałami nawet za pomocą dużych wózków widłowych. Opcjonalnie można też skorzystać z układu wąskiego korytarza, w obrębie którego towary są składowane pionowo. Model ten pozwala na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Regały vs woda

Na rynku rozwiązań magazynowych pojawia się coraz więcej regałów dostosowanych do przechowywania produktów na zewnątrz. Są to najczęściej konstrukcje wykonane ze stali szlachetnej (cynkowanej), która zapewnia maksimum ochrony przed negatywnym działaniem wody, śniegu, a nawet intensywnego wiatru i dużych różnic temperatur. Co więcej – modele te wyposażone są w charakterystyczne kanały odpływowe, dzięki którym (wewnątrz słupów) woda jest odprowadzana ku ziemi. Niestety regały paletowe zewnętrzne nie zabezpieczą asortymentu przed działaniem czynników atmosferycznych. Dlatego oczywistym jest, że w tym wariancie należy zastosować dodatkową ochronę w postaci zadaszenia.

Zapraszamy na naszą stronę!

Jeśli szukają Państwo profesjonalnie wykonanych i zaprojektowanych regałów paletowych, to… zapraszamy na naszą stronę! U nas można znaleźć wiele różnych elementów o konstrukcji modułowej, dzięki którym stworzenie konstrukcji regałowej o interesującej Klienta strukturze nie będzie żadnym problemem. Mowa tu między innymi o:

– regałach dla małych części,
– regałach wjezdnych,
– regałach wsuwanych, dzięki którym możliwy jest automatyczny ruch palet,
– regałach mobilnych, które są kompatybilne ze specjalnymi wagonami itd.

Podsumowując, regały paletowe to narzędzie magazynowe, dzięki któremu możliwe jest maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni użytkowej magazynu. Ich mocną stroną jest uniwersalność, trwałość i modułowa konstrukcja.

Uprawa cytrusów