2021-06-17

Hurtownia kwiatów sztucznych – na co zwrócić uwagę robiąc w niej zakupy?

Hurtownia kwiatów sztucznych – na co zwrócić uwagę robiąc w niej zakupy?

Hurtownia kwiatów sztucznych to miejsce, w którym każdy, nawet najbardziej wymagający miłośnik dekoracji florystycznych znajdzie coś dla siebie. W przeciwieństwie do zwykłego sklepu, taka hurtownia oferuje zazwyczaj bardzo dużo produktów w atrakcyjnych cenach. Czym powinniśmy się kierować przy zakupach w takim miejscu?

Sztuczne kwiaty – hurtownia musi spełniać określone standardy

Jeśli decydujemy się na zakupy w hurtowni, prawdopodobnie mamy już pewne doświadczenie z kwiatami sztucznymi. To wydaje się naturalne – trudno, aby osoba początkująca udawała się na zakupy do wyspecjalizowanego punktu, który mógłby ją przytłoczyć obfitością kwiatów, akcesoriów i dekoracji do nich. Naturalnie, nie oznacza to, powinniśmy unikać takich miejsc, jeśli dopiero zaczynamy – warto jednak wcześniej się do takiej wizyty przygotować, np. poprzez zapoznanie się z witryną danej hurtowni.

To ważne, gdzie robimy takie zakupy. Jest wiele czynników, które determinują to, czy dana hurtownia sztucznych kwiatów jest atrakcyjna dla klienta – przyjrzymy się kilku z nich.

Hurtownia sztucznych kwiatów powinna mieć szeroki asortyment

To wydaje się dosyć intuicyjne, że jako klienci oczekujemy szerokiej oferty. Nie zawsze robimy okazałe zakupy, ale jeśli już zdecydujemy się na np. na bukiet pelargonii, możemy mieć ochotę dokupić do niego różne dodatki – flower boxy, gałązki bzu, lub nawet drobne, drewniane akcesoria.

Możemy pomyśleć:

„okej, jeśli tutaj nie dostanę produktu, który mnie interesuje, mogę go zawsze poszukać w innym miejscu”.

Pozornie, takie rozwiązanie wydaje się sensowne. Zbadajmy je jednak trochę dokładniej – jeśli robimy zakupy osobiście (co może być utrudnione ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii) musimy liczyć się z kolejnymi wydatkami na przejazd oraz czasem, który na niego poświęcimy. Nie zawsze będą to duże kwoty, ale zsumowane w skali miesiąca mogą odczuwalnie uszczuplić nasz budżet.

Podobnie wygląda kwestia zakupów w sieci – co prawda wtedy nie musimy martwić się wydatkami na przejazd, ale zamawiając kwiaty jednocześnie z kilku miejsc wyraźnie zwiększamy koszty przesyłki.

To jeden z kluczowych powodów, dla których hurtownia kwiatów sztucznych powinna mieć bogatą ofertę.

Jakość obsługi ma niebagatelne znaczenie

To kolejna istotna cecha sprawiająca, że dana hurtownia sztucznych kwiatów może być warta naszej uwagi.

Robiąc zakupy w takim miejscu upewnijmy się, że:

  • Uzyskujemy satysfakcjonujące odpowiedzi na pytania dotyczące asortymentu.
  • W przypadku zakupów online mamy możliwość skontaktowania się z obsługą sklepu drogą mailową lub telefoniczną.
  • Sprzedawcy w klarowny sposób informują nas o czasie dostawy towaru.
  • Cennik jest czytelny i przejrzysty, nie ma w nim ukrytych, dodatkowych opłat

Jeśli hurtownia sztucznych kwiatów, która nas interesuje wpisuje się odpowiednio w wyżej wymienione punkty, możemy potraktować to jako dobry prognostyk.

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden punkt, ale potraktować go w kategorii swoistego bonusu – życzliwość obsługi. Nie jest to kluczowa cecha, ponieważ nie ma żadnego wpływu na jakość produktów. Ponadto, robiąc zakupy przez sklep internetowy istnieje szansa, że i tak nie będziemy mieć z pracownikami hurtowni żadnego kontaktu. Jednak o wiele przyjemniej kupować kwiaty w miejscu, w którym tak zwyczajnie, po ludzku, czujemy się mile widziani.

Wykwalifikowany personel ułatwia zakupy

jeśli jesteśmy doświadczonymi florystami, prawdopodobnie nie będziemy potrzebować wsparcia specjalistów, aby dokonać odpowiedniego zakupu. Co jeśli jednak postanowiliśmy zaryzykować i jako osoby niedoświadczone wybraliśmy się na „łowy” właśnie w takie miejsce?

W takiej sytuacji profesjonalna obsługa może mieć ogromne znaczenie. Odpowiedni specjaliści z pewnością udzielą odpowiedzi na pytanie dotyczące produktów. Jest też spora szansa, że sami zasugerują pewne rozwiązania związane z pierwszymi kompozycjami kwiatowymi. Nie bójmy się pytać – może się okazać, że zyskamy bezcenną wiedzę wprost od zawodowców.

Podsumowanie

Hurtownia sztucznych kwiatów na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie miejsca, w którym łatwo się zgubić – szczególnie, jeśli dopiero zaczynamy przygodę z florystyką. Warto wcześniej zastanowić się, czego od niej oczekujemy – jeśli jasno sprecyzujemy swoje cele i oczekiwania, może okazać się, że doskonale się w nim odnajdziemy.

Uprawa cytrusów