2019-08-10

Naświetlacze ogrodowe ledowe – co warto o nich wiedzieć?

naświetlacz led ogrodowy

Naświetlacze ogrodowe LED są doskonałym wyborem dla wszystkich tych osób, które chcą porządnie oświetlić budynek, podjazd albo ogród. Niniejszy artykuł to idealna propozycja dla tych osób, które planują kupić nowy naświetlacz ogrodowy i chcą dowiedzieć się o nim nieco więcej.

Co warto wiedzieć?

Naświetlacz ogrodowy to tak naprawdę specjalna lampa w obudowie, która korzysta z dobrodziejstwa popularnych diod LED. Naświetlacze przeznaczone są nie tylko do użytku zewnętrznego, ale również wewnątrz pomieszczeń. Ich największymi atutami jest wysoka skuteczność działania przy zachowaniu niskiego poboru energii. W dzisiejszych czasach jest to najlepsza alternatywa dla zwykłych halogenów.

Zobacz ofertę naświetlaczy ogrodowych: https://wroled.pl/naswietlacze-ogrodowe-led

Jakie największe atuty?

Oryginalne naświetlacze ogrodowe od renomowanego producenta mogą pochwalić się dużą wytrzymałością, dzięki czemu poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Naświetlacze charakteryzują się dużą odpornością nie tylko na wysokie i niskie temperatury, ale również na wilgoć i promieniowanie UV. Dla wielu osób olbrzymią zaletą jest także duża różnorodność, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Na półkach sklepowych można znaleźć naświetlacze do ogrodu, garażu albo specjalne modele do materiałów reklamowych. Opisując największe zalety warto wspomnieć również o dużej żywotności. Markowe naświetlacze ogrodowe są w stanie sprawnie pracować nawet przez 50 000 godzin.

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Wybierając nowe naświetlacze do swojego ogrodu warto zwrócić uwagę na klasę szczelności, która ma olbrzymi wpływ na wytrzymałość tych niesamowitych urządzeń. Producenci podają klasę szczelności opierając się na międzynarodowym standardzie IP, dzięki czemu można szybko porównać poszczególne urządzenia.

Naświetlacze, które mają pracować na zewnątrz powinny mieć klasę IP65. Kolejnym parametrem na który należy zwrócić uwagę jest oczywiście moc. Warto jednak wspomnieć o tym, że moc informuje jedynie o ilości pobieranej energii elektrycznej, a nie o intensywności generowanego światła.

Barwa światła ma znaczenie

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale wybierając naświetlacze ogrodowe warto zwrócić uwagę również na to, jaką barwę generują. W dzisiejszych czasach możemy wyróżnić trzy główne rodzaje barw światła. Pierwsza z nich to oczywiście barwa zimna, która doskonale nadaje się przede wszystkim do naświetlania dużych obszarów.

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej także modele, które generują barwę ciepłą, która zapewnia doskonałe efekty dekoracyjne. Na samym końcu warto wspomnieć o naświetlaczach generujących barwę neutralną, która jak sama nazwa wskazuje jest najbardziej zbliżona do światłą naturalnego.

Uprawa cytrusów