2019-08-02 kinkiet ogrodowy led

Kinkiety ogrodowe LED – co warto wiedzieć?

Piękny i zadbany ogród może okazać się najlepszą wizytówką każdego domu, dlatego też warto postawić na porządne oświetlenie, dzięki któremu także w nocy będzie można pochwalić się swoją posesją. Nowoczesny kinkiet ogrodowy LED może pełnić nie tylko role dekoracyjne, ale co najważniejsze znacząco podnosi on poziom bezpieczeństwa domownikom.

Szerokie i różnorodne zastosowanie

Nowoczesne kinkiety zewnętrze idealnie nadają się nie tylko do oświetlania ogrodu, ale również altan, i elewacji budynków. Subtelne światło pozwala uwypuklić największe atuty i ukryć wszelkie niedoskonałości na naszej posesji.

Kinkiet ogrodowy LED jest bardzo łatwy w montażu, a co najważniejsze do jego funkcjonowania nie wymagana jest dodatkowa instalacja. W dzisiejszych czasach dostępnych jest bardzo wiele ciekawych modeli kinkietów ogrodowych. Można znaleźć nie tylko klasyczne wersje, ale również kinkiety o minimalistycznych kształtach, które doskonale pasują do nowoczesnych aranżacji.

Ekonomiczne oświetlenie LED

Kinkiet ogrodowy LED jest najlepszą alternatywą dla halogenów albo popularnych reflektorów LED. W pierwszej kolejności warto rozglądać się za modelami ze stopniem ochrony IP44 i wyższym. Kinkiety tego typu charakteryzują się bardzo szczelną konstrukcją, dzięki czemu nawet po wielu latach użytkowania prezentować będą się bardzo okazale i w dalszym ciągu spełniać będą swoje zadania.

Kinkiety elewacyjne LED

Elewacyjny kinkiet ogrodowy led może pochwalić się bardzo dużą energooszczędnością. Jak powszechnie wiadomo diody LED pobierają nawet o 90% mniej energii elektrycznej niż tradycyjne żarówki żarowe. Jest to idealny wybór dla tych osób, które chcą obniżyć rachunki na energię elektryczną. Sporym atutem nowoczesnych kinkietów ogrodowych jest także olbrzymia żywotność. Diody LED mogą pracować nawet przez kilkadziesiąt tysięcy godzin, dlatego też jest to inwestycja na lata.

Nie można zapominać również i o tym, że oryginalne kinkiety elewacyjne LED mogą pracować z wieloma dodatkowych akcesoriami. Mowa tutaj przede wszystkim o popularnych czujnikach ruch abo o zaawansowanych sterownikach LED. Na samym końcu warto wspomnieć, że żarówki LED są ekologiczne, ponieważ do ich produkcji nie używa się szkodliwych dla środowiska pierwiastków (np. rtęci).

Szeroka gama barw

Kinkiety ogrodowe mają do zaoferowania bardzo szeroką gamę barw światła. Można zamówić kinkiety, które emitują światło w barwie białej (ciepłej), neutralnej albo zimnej. Na rynku coraz częściej można znaleźć również lampy ogrodowe w wersji kolorowej RGB.

Uprawa cytrusów