2020-07-30

Chcesz zostać florystką? Sprawdź oferty w szkołach policealnych

Chcesz zostać florystką?
Praca w zawodzie florysty może być bardzo satysfakcjonująca. Pięknie pachnące kwiaty, estetyczne ozdoby, przygotowywanie upominków, a także dekoracja ważnych wydarzeń – to wszystko powoduje, że profesja ta cieszy się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród kobiet. Jak można zostać florystką?

Sztuka tworzenia estetycznych bukietów, wianków, wieńców oraz innych kompozycji kwiatowych to florystyka. Dzięki kwiatom oraz innym roślinom, a także różnorodnym dekoracjom można stworzyć wiele wspaniałych ozdób na różne okazje. Jednak to, co z pozoru wydaje się bardzo proste, w rzeczywistości wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Właśnie dlatego osoby, które chciałyby rozpocząć pracę we florystyce, powinny pomyśleć o zdobyciu właściwego wykształcenia kierunkowego.

W jaki sposób można zostać florystą?

Dla wszystkich zafascynowanych niezwykłym światem pięknej roślinności powstał specjalny kierunek – florystyka oraz bukieciarstwo. Można skorzystać z niego w wielu szkołach policealnych, po których można otrzymać odpowiedni dyplom potwierdzający uzyskanie kwalifikacji. Szkoła policealna jest przy tym znacznie lepszym wyborem niż zwykły kurs florystyki. Dlaczego? Przede wszystkim ma to związek z faktem, że nauka w szkole policealnej jest bardziej kompleksowa, trwa dłużej i dzięki temu pozwala na uzyskanie szerokich kompetencji, a tym samym lepszego przygotowania do pracy w zawodzie.

Florystyka w szkole policealnej

Szkoły policealne oferujące naukę w zawodzie florysty organizują kształcenie, które obejmuje nie tylko samo tworzenie bukietów i innych wiązanek kwiatowych. Nauka jest bardziej kompleksowa. Jakie przedmioty są wtedy realizowane?

Przedmioty w szkole na kierunku florystyki:

  • podstawy przedsiębiorczości
  • BHP w pracy florysty
  • materiałoznawstwo – rośliny i materiały nieroślinne
  • środki wyrazu twórczego
  • utrwalanie roślin
  • przygotowywanie kompozycji florystycznych
  • język angielski w zawodzie florysty

Co ważne, nauka nie bazuje tylko na teorii, lecz także włącza dużą ilość praktyki, dzięki czemu uczniowie mogą otrzymać kompleksowe przygotowanie w specjalnych pracowniach. Wiele szkół organizuje bezpłatne kształcenie na kierunku florystyka, ponieważ jest to kierunek dotowany. Wobec tego uzyskanie odpowiednich kwalifikacji nie musi być związane z żadnym wydatkiem, więc to jedyna tego rodzaju szansa dla osób chcących realizować się w zawodzie florysty. Gdy zatem marzeniem jest praca jako florysta Kraków to jedno z wielu miast w Polsce, w którym można je zrealizować. Wystarczy zapisać się do dobrej szkoły policealnej!

Uprawa cytrusów