2019-04-03

Oczyszczanie organizmu z toksyn nie tylko cytryną! Domowe sposoby!

oczyszczanie organizmu

O tym, że w organizmie gromadzą się szkodliwe substancje, wie chyba każdy. Przyczyną tego zjawiska jest zarówno zanieczyszczone powietrze, jak niewłaściwe jedzenie, a nawet pewne tkaniny, które na sobie nosimy. Gromadzące się toksyny powoli i stopniowo przyczyniają się do zakłócania pracy naszego organizmu, działając destrukcyjnie na niektóre narządy, a w konsekwencji wywołując nawet i groźne choroby. Z zanieczyszczeniami można na szczęście walczyć nie wychodząc z domu. Cytryna to najbardziej znany naturalny antyoksydant, ale nie jedyny. Sprawdźmy jak skutecznie przeprowadzić oczyszczanie organizmu z toksyn.

Czym są toksyny w organizmie?

Toksyny – to nic innego jak groźne dla organizmu substancje, które stanowią uboczne składniki pożywienia lub dostają się pod postacią zanieczyszczeń z powietrza. Część z nich produkuje nasz organizm. Na szczęście jest on w stanie sobie z nimi radzić. Stopniowo filtruje je, a następnie oczyszcza. Jeśli jednak ilość wprowadzanych toksyn stale rośnie (np. w wyniku powiększającego się smogu lub spożywania zatrutego pokarmu), narządy nie nadążają ze swoją pracą, a trucizny zaczynają czuć się bezpiecznie i rozpoczynają swoją destrukcję.

Wśród najbardziej powszechnych toksyn należy wymienić:

  • pestycydy
  • chlor
  • metale ciężkie
  • pyły
  • pleśń
  • ftalany.

Centrum bezpłatnej pomocy Terapia Sokami

Oczyszczenie organizmu z toksyn jest możliwe poprzez regularne kuracje sokami. W tym celu warto skorzystać z pomocy fachowców. Po zakupie wyciskarki do soków: https://sklep.4swiss.pl/wyciskarka-wolnoobrotowa-4swiss-swan-bm105-platinum-silver otrzymujesz książkę z recepturami i gotowymi przepisami na soki z warzyw i owoców.

wyciskarka 4 swiss swan bm105

Specjaliści podpowiedzą, jak przygotować pyszne soki oraz zalecą dawkowanie. Warto dać sobie pomóc.

Około 8 kg toksyn gromadzi się w naszym organizmie w ciągu roku!

Informacje od specjalistów są wręcz oszałamiające. Z badań wynika, że w ciągu roku może zgromadzić się aż osiem kilogramów szkodliwych toksyn w naszym organizmie. Oczywiście dużą część z nich wydalamy lub oczyszczamy. Jeżeli jednak nasze organy nie będą pracowały tak, jak powinny, lepiej nie wyobrażać sobie, jak zmieni się nasze ciało oraz jakie konsekwencje zdrowotne możemy tego ponieść.

„Pożeramy” nieświadome ogromne dawki antybiotyków w żywności

Bardzo często toksyny pojawiają się w naszych organizmach pod postacią antybiotyków.

Skąd one się biorą?

Zazwyczaj spożywamy je, jedząc produkty pochodzenia zwierzęcego. Są one obecne zarówno w nabiale, jak i oczywiście mięsie. Zwierzęta z przemysłu hodowlanego są karmione olbrzymimi dawkami antybiotyków. Chodzi o to, żeby urosły jak największe, a producent mięsa lub nabiału mógł zarobić jak najwięcej.

Jak poprawić stan jelit?

W pierwszej kolejności należy zadbać o stan swoich jelit. Chodzi o to, by przywrócić ich normalną pracę. Spożywaj glutaminę, to aminokwas, który często występuje pod postacią suplementu diety. Odpowiada on za naprawę śluzówki ściany jelita. Suplementacja substancji określanej jako glutation pomaga walczyć z nieszczelnością jelita. Kolejnym krokiem jest oczyszczanie kluczowych w kontekście usuwania toksyn narządów.

Oczyść jelita i wątrobę

Istnieje wiele sposobów na domowe oczyszczanie jelit i wątroby. Najbardziej popularną techniką jest spożywanie dużej ilości soku z cytryny, która zawiera olbrzymie ilości antyoksydantów i stanowi naturalny przeciwutleniacz. Cytryna idealnie oczyszcza nasz organizm z toksyn i złogów.

Na tym jednak nie powinniśmy poprzestawać. Usuwanie trucizn z organizmu przyspiesza przyjmowanie dużych dawek witamin: A, C, E, witaminy z grupy B, cynku, magnezu, selenu, molibdenu czy manganu. Najlepszą formą dostarczenia ich jest spożywanie dużych ilości świeżo wyciskanych soków z warzyw i owoców.

Oczyść komórki organizmu

W każdej komórce organizmu codziennie powstają wolne rodniki, które produkowane są przez mitochondria, jako efekt uboczny procesu oddychania komórkowego. W normalnych warunkach, są one usuwane przez enzymy. Jednak gromadzi się ich nadmiar, np. w wyniku spożywania alkoholu lub palenia papierosów, wiele wolnych rodników nie zostaje zwalczonych.

Zazwyczaj wtedy czujemy bóle głowy, pojawiają się zaparcia, stany zapalne i inne objawy. Najlepszymi przeciwutleniaczami dla wolnych rodników gromadzących się w komórkach są witaminy.

Domowe oczyszczanie organizmu terapią Gersona

Kompleksowe oczyszczanie organizmu można przeprowadzić samodzielnie w domu. W ostatnich latach coraz częściej mówi się o terapii Gersona. Jej głównym założeniem jest dostarczanie do organizmu olbrzymiej ilości minerałów, enzymów, witamin oraz odpowiednio zbilansowanych wartości odżywczych.

Dieta powinna obfitować w organiczne owoce i warzywa oraz pełnoziarniste produkty. Należy wykluczyć także spożywanie soli i wprowadzić produkty bogate w potas. Na tym etapie kluczowe znacznie odgrywa spożywanie dużej ilości soków. Polecane jest picie aż 13 szklanek świeżego soku dziennie. Terapia Gersona zakłada także wykonywanie lewatyw, które usuwają duże ilości toksyn.

Skuteczne oczyszczanie organizmu terapią dr Dąbrowskiej

Terapia dr Dąbrowskiej również zakłada możliwość detoksykacji organizmu w domowych warunkach. To także metoda, która zakłada ograniczenie spożycia produktów zwierzęcych na rzecz owców i warzyw. Istotnym aspektem jest tu tzw. dieta sokowa. Pełne oczyszczenie organizmu następuje po upływie od czterech, do sześciu tygodni.

Terapia Dąbrowskiej potocznie nazywana bywa pozytywną głodówką, zakłada ona bowiem niemal całkowite wykluczenie spożywanych posiłków na rzecz soków warzywno-owocowych.

Pełne rozpiski jadłospisu i przepisy uzyskamy po zakupie wyciskarki.

Terapia sokami – nie tylko cytryną!

Cytrynę można, a nawet należy dodawać do soków. Jednak, choć dla wielu osób jest to jedyny naturalny przeciwutleniacz, to nie należy na niej poprzestawać. Koktajle i soki należy przyrządzać z użyciem: marchwi, buraków, papryki, jabłka, grejpfrutów, selera, pietruszki, kapusty, chrzanu, rzodkwi, dyni, kabaczków, kalafiora, ogórków, pora, czosnku, cebuli, brokułów, pomarańczy, kiwi, pomidorów.

Jaka wyciskarka do soków?

Zarówno w terapii Gersona, jak i technice dr Dąbrowskiej, chodzi o to, by spożywać jedynie świeże soki, samodzielnie wyciskane. Proces przygotowywania napoju powinien przebiegać powoli. W tym celu najlepiej wybrać wyciskarkę wolnoobrotową, jak np. 4Swiss Swan BM 105, która dostępna jest pod adresem https://sklep.4swiss.pl/wyciskarka-wolnoobrotowa-4swiss-swan-bm105-platinum-silver.

wyciskarka 4 swiss swan bm105

Jej największą zaletą jest wykonywanie zaledwie trzydziestu dwóch obrotów na minutę.

Dlaczego to tak istotne? Tradycyjne wyciskarki bazujące na szybkiej pracy, wyciskają sam sok, a resztę owoców i warzyw przeznacza się do wyrzucenia. Tymczasem, to w miąższu znajduje się najwięcej cennych witamin i minerałów. To właśnie dlatego stosowanie wolnoobrotowego rozdrabniania jest tak wskazane. Taki tryb pracy zapewnia bowiem uzyskanie gęstego soku, pełnego drobinek i miąższu.

Uprawa cytrusów