2020-02-19 Niezbędnik każdego ogrodnika. Sprawdzamy co się nam przyda.

Niezbędnik każdego ogrodnika. Sprawdzamy co się nam przyda.

Nadchodzi wiosna a wraz z nią czas na prace w ogrodzie. Dla wielu osób jest to bardzo satysfakcjonujący sposób na spędzanie wolnego czasu.

Nie da się jednak ukryć, że dbanie o idealny stan ogrodu może być męczące i trudne. Szczególnie, jeśli nie posiadamy odpowiednich narzędzi i akcesoriów czy też odpowiedniej skrzyni ogrodowej lub schowka, które mogłyby nam ułatwić pracę.
Dlatego też przedstawiamy niezbędnik ogrodnika. To rzeczy, które powinny znaleźć się w każdym ogrodzie.

Szpadel, grabie i taczka – absolutne minimum

Podczas prac ogrodowych powinniśmy wyposażyć się w absolutnie niezbędne narzędzia, które wykorzystywane są w większości prac. Mowa tu oczywiście o szpadlu oraz grabiach. Bez nich trudno wyobrazić sobie sadzenie roślin, przekopywanie grządek, czy dbanie o porządek na trawniku. Warto również zadbać o lekką i zwrotną taczkę, która znacząco ułatwi nam przewożenie sadzonek czy wywóz śmieci.

Pamiętaj o nawadnianiu

Nie da się osiągnąć efektu pięknego i zadbanego ogrodu bez stałego dostępu do wody. Tymczasem coraz częściej wiosna i lato nie obfitują w opady. Kompletując ogrodowy niezbędnik koniecznie powinniśmy więc wyposażyć się w konewkę. Najlepiej sprawdzają się konewki plastikowe, które są lekkie, dzięki czemu ułatwiają pracę. Jeśli zaś posiadamy duży ogród warto pomyśleć o zraszaczach, które pozwalają efektywniej podlewać większą powierzchnię ogrodu. Zawsze pomóc nam może zwykły szlauch, trzymany w skrzyni lub w innym dostępnym pod ręku miejscu.

Skrzynia ogrodowa – porządek i bezpieczeństwo

W każdym ogrodzie znajduje się wiele przedmiotów i akcesoriów, które służą nam nie tylko do wykonywania niezbędnych prac, ale również ułatwiają wypoczynek. Poduszki, koce, dziecięce zabawki, ale również grabie, szpadelki, rękawice czy konewki warto odpowiednio przechowywać. Pomóc nam w tym może skrzynia ogrodowa. Na rynku znajdziemy wiele skrzyń, które dopasują się do naszych potrzeb. Przeglądając sklepy internetowe jak Ogrodosfera.pl, zastanówmy się jakie rzeczy chcielibyśmy w niej umieścić i czy na pewno jedna skrzynia nam wystarczy. Nie chcemy raczej, aby nasze poduszki czy zabawki wylądowały razem z narzędziami, których używamy na co dzień w ogrodzie.

skrzynia-ogrodowa-drewniana-megiw-ogrodosfera

Drewniana skrzynia ogrodowa firmy Megiw. fot. Ogrodosfera.pl

Kosiarka – podstawowe narzędzie w pielęgnacji trawnika

Obecnie w większości ogrodów znajduje się trawnik. Jego regularne koszenie sprawia, że trawa prezentuje się doskonale i dobrze się rozwija. Posiadanie kosiarki jest więc niezbędnym elementem wyposażenia ogrodnika. Wybierać możemy pomiędzy modelami elektrycznymi, które lepiej sprawdzą się na niewielkiej przestrzeni, oraz spalinowymi, które są doskonałym rozwiązaniem w przypadku trawników o dużej powierzchni.

Domek narzędziowy – rozwiązanie dla wymagających

Jeśli posiadasz spory ogród a przy tym dużo sprzętu ogrodniczego takiego jak kosiarki, taczki, podkaszarki czy grabie, skrzynia ogrodowa może okazać się niewystarczającym rozwiązaniem na przechowywanie tych rzeczy. W takiej sytuacji warto pomyśleć o domku narzędziowym. Obecnie bez trudu możemy kupić gotowe domki wykonane z blachy lub tworzyw sztucznych. Doskonale chronią one przed działaniem czynników atmosferycznych, jak również przed kradzieżą.

Jak widzisz, aby zadbać o idealny stan ogrodu tak naprawdę nie potrzebujesz wielu specjalistycznych sprzętów i wymyślnych akcesoriów. Zarówno przy pielęgnacji trawnika, jak i uprawie roślin najlepiej sprawdza się to co znane i sprawdzone. Warto jednak zadbać o to, by wybierane przez nas sprzęty wyróżniały się najwyższą jakością.

Uprawa cytrusów