2019-11-22

Jak przygotować się do opadów śniegu?

odsniezanie

Mimo postępującej katastrofy klimatycznej i będących jej rezultatem bezśnieżnych zim nie powinniśmy rezygnować z przygotowań do dużych opadów śniegu. Chociażby ze względu na rosnącą gwałtowność warunków atmosferycznych, z którymi mierzymy się coraz częściej.

Nagłe opady śniegu

Nawet najcieplejsza zima może obfitować w regularne załamania pogody, z którymi wiążą się duże opady śniegu. Z tego względu każda osoba prowadząca gospodarstwo rolne, przedsiębiorca zarządzający dużymi niezadaszonymi przestrzeniami oraz mieszkańcy domów jednorodzinnych (przede wszystkim na obszarach wiejskich i górskich) powinni rozważyć zakup pługa. Obecnie dostępne w sprzedaży modele pługów mogą być zamontowane do tak odmiennych maszyn jak:

– kosiarki,
– quady,
– wózki widłowe,
– traktory,
– ciągniki,
– koparko ładowarki.

Oznacza to, że zarówno rolnicy, przedsiębiorcy, jak i właściciele domów jednorodzinnych posiadający quada lub kosiarkę może uposażyć się w pług do odśnieżania Jakie mamy dostępne rodzaje pługów?

Rodzaje pługów w sprzedaży

Obecnie producenci pługów zarówno krajowi, jak i zagraniczni mogą zaoferować modele stworzone z plastiku, metalu oraz z poliuretanu. Każdy z nich odznacza się nieco innymi właściwościami. W przypadku pługów wykonanych z plastiku możemy liczyć na bardzo niską cenę oraz niestety stosunkowo niską jakość. Modele wykonane z plastiku sprawdzą się dobrze jedynie na niewymagającej płaskiej powierzchni oraz pod warunkiem, że nie będą nadmiernie eksploatowane. W przypadku modeli metalowych należy przygotować się na wydatek rządu kilku tysięcy złotych. Sprawdzą się dobrze w górskich warunkach oraz na powierzchni obfitej w pomniejsze przeszkody (kamienie). Ciekawostką i równocześnie cieszącym się coraz większym uznaniem są pługi, których lemiesz wykonany został z poliuretanu. Charakteryzują się one bardzo wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz odpornością na ciężkie warunki pogodowe. Alternatywą dla zakupu może być wykonanie pługa własnoręcznie. Jeżeli potrafimy zrobić to umiejętnie koszt nie powinien przekraczać 1000 złotych.

Uprawa cytrusów