2019-02-18

Wodnik ogrodowy żeliwny – stylowy zlew z motywem konia

żeliwny zlew fontanna ogrodowa z motywem konia

Ogród to dla każdego z nas wyjątkowe miejsce. Tu przychodzimy odpocząć, zrelaksować się po całym dniu pracy, zapomnieć o szarej codzienności. W związku z tym każdy ogród powinien mieć swoją duszę – czar i urok, który pozwoli jego właścicielowi nabrać energii i który odzwierciedli poniekąd jego charakter. W tym trudnym zadaniu aranżacji ogrodu pomóc nam może pozornie mały szczegół, jakim będzie wodnik ogrodowy.

Wodnik ogrodowy – definicja i zalety

Na początek warto powiedzieć w ogóle, czym jest taki wodnik ogrodowy. Otóż jest to dekoracyjnie umieszczony kranik ogrodowy – coś pomiędzy fontanną, a zwykłym kranem. Wygląda on pięknie i tworzy specyficzną atmosferę, nawet jeśli akurat woda nie jest puszczona.

Dodatkowo spełnia wiele funkcji praktycznych – można przemyć ręce, po zastosowaniu odpowiednich filtrów nawet napić się. Warto też wspomnieć o nieco banalnej może funkcji wodników, jaką jest wodopój dla ptaków.

wodnik z motywem konia

Możemy nalać do umywalki nieco wody, usiąść spokojnie w oddaleniu pewnym i obserwować gromady ptaszków, jak przybywają się napić.

Doskonały wodnik do ogrodu z motywem konia

Wracając jednak do meritum artykułu, warto powiedzieć kilka słów o tym, jakie wodniki możemy spotkać w sprzedaży. Oczywiście często stylem będą one nawiązywały do uroku Prowansji. Co jednak zrobić, jeśli chcemy nie tyle atmosfery romantycznej tajemnicy w ogrodzie, lecz bardziej pewnej klasycznej elegancji? Albo jeśli chcemy posiadać w ogrodzie mocny, klasycystyczny akcent?

Otóż wówczas właśnie doskonale sprawdzi się poniższy (wodnik) zlew ogrodowy żeliwny z motywem konia.

wodnik do ogrodu z koniem

Koń – to ponadczasowy symbol siły i wolności. Dodatkowo łączy w sobie też bardzo swojskie aspekty oraz pewien klasyczny charakter – w końcu dawniej koń wiązał się nieodłącznie z oficerami, wojskiem. Już teraz zatem widać, że wodnik taki będzie stanowił bardzo silny, nieco twardy i klasyczny motyw w naszym ogrodzie, pełen elegancji właściwej dawnym dworkom.

Niemniej jednak to szorstkie wrażenie łagodzone jest nieco poprzez delikatną, kremową biel. Co więcej urocza umywalka, wykonana na kształt muszli czy konchy, doskonale dodaje całości łagodności i stylu.

Wodniki oraz meble retro na Antyki24

Warto jeszcze wspomnieć nieco o czysto praktycznych aspektach tej ogrodowej dekoracji. Otóż przede wszystkim jest to produkt nowy, stylizowany na dawną epokę. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że trzeba go szczególnie konserwować, pielęgnować i że będzie obarczony ryzykiem zniszczenia się.

Ponadto, nie tylko jest to produkt nowy, lecz został on wykonany z wyjątkową wręcz delikatnością, precyzją oraz z użyciem wysokiej klasy materiałów. To z kolei sprawia, że posiada on wyjątkową elegancję, właściwą jedynie przedmiotom naprawdę z górnej półki.

Podsumowując, wodnik ogrodowy żeliwny z motywem konia od Antyki24 to wspaniała dekoracja dla wszystkich osób, które chcą wprowadzić do swojego ogrodu atmosferę pełną swojskości, romantyzmu, jednak nieco w mocniejszym wydaniu oraz klasycznego piękna.

Uprawa cytrusów