2021-02-08

Szklarnie przemysłowe – co warto o nich wiedzieć?

szklarnia przemysłowa

Nowoczesna szklarnia przemysłowa, to konstrukcja o bardzo korzystnych parametrach. Wyróżnia się ona rozmiarem, efektywnością, technologią budowy i wieloma innymi, specjalistycznymi rozwiązaniami. Co ważne – konstrukcji przemysłowych nie należy mylić z ich ogrodowymi odpowiednikami, gdyż są to rozwiązania o zupełnie innym przeznaczeniu.

Dlaczego szklarnia przemysłowa?

Choć uprawa roślin szklarniowych na terenie własnego ogrodu ma w sobie określony urok, to jednak jest to rozwiązanie z – punktu widzenia przedsiębiorcy – całkowicie niepraktyczne. Do zastosowań przemysłowych wymagane są konstrukcje o znacznie większym stopniu złożoności. Co więcej, modele te wyróżniają się znacznie większymi możliwościami uprawy roślin i to również w okresie zimowym. To właśnie wtedy wiele szklarni ogrodowych „zawiesza” swoją działalność w przeciwieństwie do szklarni przemysłowych – sklep.arlengroup.pl/szklarnie-przemyslowe

Rozwiązania przemysłowe – co warto o nich wiedzieć?

Szklarnie przemysłowe to konstrukcje, które – od strony technicznej – zupełnie różnią się od swych ogrodowych odpowiedników. Jedną z marek specjalizujących się w produkcji rozwiązań przemysłowych, jest firma Volya.

Stawia ona przede wszystkim na:

  • optymalizację wymiarów pod kątem zapotrzebowania klienta finalnego,
  • dostosowanie grubości zastosowanego tworzywa do potrzeb wybranego podmiotu,
  • możliwość implementacji nowoczesnych rozwiązań technologicznych (szeroka liczba akcesoriów),
  • elastyczność projektu i możliwość wyboru pomiędzy różnorodnymi wariantami konstrukcyjnymi,
  • dostosowanie konstrukcji do warunków miejscowych, w tym pochylenia gruntu i opadów atmosferycznych.

Poza tym warto podkreślić, że konstrukcje szklarni przemysłowych, są w pewnym stopniu znormalizowane.

Dostępne w sprzedaży modele, charakteryzują się:

  • zmienną szerokością podstawy (3,5m, 4,2m, 4,6m, 5m oraz 7,5m),
  • zmienną wysokością (dostępne warianty to 3 i 4 metry),
  • długością dostosowaną do potrzeb klienta (minimalnie jest to 4.2 metra).

Innowacyjność technologiczna a szklarnia przemysłowa

Ważną zaletą szklarni przemysłowych, jest możliwość wyposażenia ich w profesjonalne akcesoria techniczne. Mowa tu oczywiście o zaawansowanych systemach nawadniających, ale też o automatyce wentylacyjnej i systemach grzewczych. Z reguły konstrukcje o najgrubszym poszyciu (wykonanym głównie z poliwęglanu), to modele o wysokim stopniu izolacji termicznej. W pozostałych przypadkach stopień izolacji jest nieco niższy, ale za to zrekompensowany mniejszą masą całego układu.

Warto też podkreślić, że szklarnie przemysłowe są znacznie bardziej wytrzymałe od ich ogrodowych odpowiedników. Doskonale chronią one uprawy nawet przed 40 – 50 cm warstwą śniegu. Poza tym istotny jest fakt, że konstrukcje dla przemysłu wyposażone są w mocny stelaż, który chroni uprawy przed wiatrem.

Podsumowanie

Nowoczesne i funkcjonalne szklarnie przemysłowe to rozwiązania, które – dzięki swym niesamowitym właściwościom – zapewniają maksymalny zysk z danej uprawy. Dzięki technologii marki Volya, opłacalność realizacji tej inwestycji jest zdecydowanie wyższa, niż w przypadku rozwiązań konkurencyjnych.

Uprawa cytrusów