2021-02-09

Szklarnie ogrodowe 3×4 – jak urządzić tunel na 12m kwadratowych?

Rosyjskie szklarnie z poliwęglanu

Posiadanie własnej szklarni nie oznacza, że dana uprawa będzie pielęgnowania w sposób optymalny i wygodny dla użytkownika. Szklarnie 3×4, to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które szukają nie tylko funkcjonalnego sposobu na (nawet całoroczne) uprawy, ale też wygodnego rozwiązania ze względu na sposób organizacji przydomowej działki.

Mała rzecz, a cieszy

Nie da się ukryć, że szklarnie 3×4 są owocem pewnego kompromisu – https://sklep.arlengroup.pl/szklarnie-3×4. To dzięki niemu udało się pogodzić wymagania niektórych (czasem nawet dużych) gospodarstw domowych, z koniecznością wykorzystania każdego metra kwadratowego przestrzeni użytkowej.

Nie da się ukryć, że szklarnia o wymiarach 3 x 4 metry, nie jest zbyt rozległa. Niemniej pozwala ona – w miarę możliwości – zaspokoić potrzeby nawet czteroosobowej rodziny! W ten sposób nie tylko oszczędza się na zakupie określonych produktów spożywczych, ale też chroni się zdrowie najbliższych!

szklarnia trioszka

Szklarnia Trioszka 3x4m – producent VOLYA

Dlaczego poliwęglan?

Szklarnie 3×4 są najczęściej wyprodukowane z poliwęglanu. Owszem – ich stelaż jest zwykle wykonany z trwałej, ocynkowanej stali, ale to właśnie tworzywo sztuczne (wykonane w technice komorowej) jest głównym „składnikiem” poszycia całej konstrukcji.

Dzięki temu szklarnia:

  • zapewnia maksymalną ochronę mechaniczną roślin przed oddziaływaniami zewnętrznymi (w tym pogodowymi),
  • chroni rośliny przed zgubnym promieniowaniem UV, które w pewien sposób je degeneruje i osłabia,
  • zabezpiecza rośliny przed gwałtownymi zmianami temperatury, wynikającymi np. z uszkodzenia struktury poszycia,
  • oferuje możliwość rozbudowy o kolejne, funkcjonalne moduły,
  • zapewnia optymalne warunki termiczne i to niezależnie od panujących warunków otoczenia,
  • doskonale znosi bezpośrednie oddziaływanie śniegu i wielu innych, zalegających obciążeń.

Czy to się opłaca?

Wielu inwestorów zastanawiających się nad zakupem gotowej szklarni ogrodowej, chce mieć pewność, że nabyte przez nich szklarnie 3×4 będą w pełni opłacalne. Biorąc pod uwagę sytuację gospodarczą w Polsce, można mieć pewność, że inwestycja w taką szklarnię z pewnością się opłaci.

1. Ceny upraw rolnych (zarówno owoców jak i warzyw) stale wzrastają. Oznacza to, że ich zakup na rynku zewnętrznych wiąże się z coraz większymi wydatkami. Nie jest to z pewnością rozwiązanie korzystne z punktu widzenia gospodarstwa domowego, które musi przeznaczać coraz większe sumy na żywność.

2. Przydomowe szklarnie ogrodowe to doskonały sposób na bezpieczne i zdrowe uprawy. Nie jest tajemnicą, że do produkcji np. w dostępnych w sklepie przetworów, stosowane są niebezpieczne substancje chemiczne. Znaczna część z nich pozostaje w gotowym produkcie nawet w momencie jego sprzedaży i konsumpcji, co znacznie ogranicza ich walory zdrowotne.

Kilka słów podsumowania

Szklarnie 3×4 to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zająć się ekonomiczną uprawą naturalnych płodów rolnych. W ten sposób nie tylko oszczędza się pieniądze, ale też inwestuje w ekologiczne i naturalne uprawy. Zdrowie jest bowiem jedną z tych wartości, w którą trzeba inwestować jak najwięcej sił i środków.

Uprawa cytrusów