2021-01-18

Szklarnia Strzałka – rosyjska konstrukcja wielosezonowa

Szklarnia Strzałka - rosyjska konstrukcja wielosezonowa

Każdy, kto choć raz dostrzeże wyjątkową konstrukcję „Strzałki”, zada sobie pytanie, czym wyróżnia się ona na tle innych modeli. Odpowiedź na nie jest bardzo prosta: wszystkim! Tak, szpiczasty kształt jej zadaszenia sprawia, że jej odporność na deszcz, śnieg, a nawet silne podmuchy wiatru jest wręcz ogromna. Co warto wiedzieć na jej temat?

Zastosowanie szklarni Strzałka

Szklarnia Strzałka to konstrukcja, która jest przeznaczona przede wszystkim do upraw na tzw. trudnym terenie. Mowa tu oczywiście o górach, obszarach nadmorskich i silnych wzniesieniach. To właśnie tam jest ona narażona na działanie silnego wiatru, intensywnych opadów deszczu i śniegu, a nawet gradu. Konstrukcja „Strzałki” zapewnia pełną kompensację przeciążeń, dzięki czemu może być ona zamontowana w gruncie przez cały rok, oczywiście bez konieczności rozmontowania na okres zimowy.

rosyjskie szklarnie strzałka

Szklarnia Strzałka

Poliwęglan to podstawa!

Szklarnia Strzałka jest całkowicie odporna na działanie wielu różnych czynników zewnętrznych. Jest to między innymi zasługą jej poliwęglanowego pokrycia, które wyróżnia się o wiele większą trwałością, niż w przypadku szklarni wyprodukowanych ze szkła. Zaletą rozwiązań poliwęglanowych jest też możliwość ich ciągłego rozbudowywania o kolejne segmenty. Z opcji tej korzystają zwłaszcza ci pasjonaci upraw szklarniowych, którzy chcą powoli, acz sukcesywnie, rozwijać swoje zdolności w zakresie upraw całorocznych. Konstrukcje poliwęglanowe o wiele lepiej radzą sobie z działaniem silnego promieniowania UV, chroniąc tym samym znajdujące się w gruncie uprawy.

Siła tkwi w stalowych linkach

O wyjątkowości konstrukcji „Strzałka” decydują… stalowe linki, które wykorzystywane są do przymocowania dodatkowych osłon z poliwęglanu komorowego. Dzięki nim trwałość zabezpieczonego w ten sposób modelu, jest jeszcze wyższa. Poza tym linki te stabilizują całość konstrukcji „Strzałki” gwarantując pełne bezpieczeństwo znajdującym się w niej uprawom. Nie bez znaczenia jest też grubość zamocowanych w ten sposób płyt, która – w zależności od przyjętego wariantu – może wynieść 6 lub 8 mm.

Niespotykane parametry pracy

Szklarnia Strzałka jest wyjątkowa również ze względu na… jej nośność. Według aktualnych badań i analiz, powierzchnia cieplarni potrafi znieść obciążenie wynoszące aż 360 kg/m2. Dzięki temu należy ona do grona jednych z najbardziej wytrzymałych konstrukcji szklarniowych, które sprawdzą się w każdych warunkach pogodowych. Projektanci „Strzałki” inspirowali się w przypadku tego modelu konstrukcjami rosyjskimi, które „z natury” są dostosowane do określonych uwarunkowań pogodowych.

Szklarnia Strzałka w swojej standardowej wersji, posiada wymiary 2 x 3 m, aczkolwiek – tak jak inne, rosyjskie szklarnie – można ją rozbudowywać o kolejne, funkcjonalne segmenty. Wszystkie szklarnie ogrodowe znajdziesz tutaj: https://sklep.arlengroup.pl/szklarnie-ogrodowe

Podsumowanie

Szklarnia Strzałka to konstrukcja uniwersalna, która jest dostosowana do najbardziej nieprzewidywalnych warunków otoczenia. Daje ona gwarancję bezpieczeństwa nawet bardzo wrażliwych upraw. oczywiście przy założeniu, że są one pielęgnowane z uwzględnieniem wewnętrznego ogrzewania.

 

Uprawa cytrusów