2020-06-13

Szklarnia Optima – zalety nowoczesnej szklarni

szklarnia optima

Wiele osób, które marzą o tym, by mieć własną uprawę warzyw i ziół w otoczeniu domu decyduje się na konstrukcję tunelową. Zapewnia to znaczną ilość miejsca jeśli chodzi o uprawę, a właściwie dobrany materiał jest gwarancją, że wewnątrz szklarni będą panować optymalne warunki do rozwoju.

Szklarnia Optima – cechy nowoczesnej szklarni

Szklarnia Optima jest wykonana z wysokiej jakości poliwęglanu, a jej bazę stanowią ocynkowane profile, co zapewnia stabilność nawet podczas zmiennych warunków pogodowych, silnych burz i wiatrów. Dzięki temu możliwe jest też wieloletnie korzystanie ze szklarni, czego nie gwarantują np. tunele foliowe – delikatne i często niszczące się na skutek porywistych wiatrów.

szklarnie arlenteam

Szklarnie tego rodzaju można podejrzeć tutaj: https://arlenteam.pl/dacznaja-optima

Szklarnia poliwęglanowa Optima posiada ponadto profile stalowe z mocnej ocynkowanej stali, a po bokach umiejscowione kotwy wkopywane w ziemię, co zapewnia dodatkową stabilizację. W zestawie kupujący zyskuje też komplet akcesoriów, które są niezbędne, by móc ją samodzielnie zamontować na działce lub obok domu. Wlicza się do nich: szczegółową instrukcję, profile do montażu stelażu, a także zestaw drzwi i okien, śruby, nakrętki i sprzęt do mocowania poliwęglanu oraz sam poliwęglan 4 mm.

Jakie zalety posiada nowoczesna szklarnia z poliwęglanu?

Obecnie obserwuje się zmienne warunki pogodowe, które mają często wpływ na uprawy. Ogrodnicy wskazują, że w efekcie silnych burz, opadów i gradu często dochodzi do niszczenia małych sadzonek warzyw. Dlatego tak chętnie sięgamy obecnie po tunele, które są w stanie zapewnić optymalne warunki do rozwoju dla warzyw i ziół, a ponadto nie ma obaw, że silny wiatr lub burza zniszczą przydomowe uprawy. Oprócz tego istotne znaczenie ma też sama konstrukcja szklarni, ponieważ w praktyce, kiedy wybieramy poliwęglan to mamy pewność, że jest ona łatwa do samodzielnego montażu, co sprawia, że można ją szybko przenieść w dowolne miejsce.

W praktyce szklarni nie trzeba montować na fundamentach, co jest znaczną wygodą. Rosyjskie szklarnie Optima można swobodnie przenosić w inne miejsce.

Zalety nowoczesnej szklarni poliwęglanowej Optima

Jak wskazano wyżej szklarnię można szybko i wygodnie przenieść w dowolne miejsce i zmienić lokalizację np. wówczas, kiedy uznamy, że ziemia wewnątrz jest już wyjałowiona. Dzięki temu, że szklarnia okryta jest poliwęglanem może wytrzymać nawet silne obciążenie śniegiem (280 kg/m2), z czym nie poradziłaby sobie szklarnia z foli. Ponadto nie ma konieczności rozbierania jej na okres zimowy, co ogranicza nakład pracy domowników.

Uprawa cytrusów