2020-05-22

Suszenie prania w małym mieszkaniu – przegląd rozwiązań

Suszenie prania w małym mieszkaniu – przegląd rozwiązań
Gdy do wykorzystania masz niewielką przestrzeń, każdy centymetr jest na wagę złota. Jak uniknąć mało komfortowej sytuacji, jaką jest rozstawione na środku salonu pranie, które uniemożliwia swobodne przemieszczanie się? Na szczęście wielu producentów zadbało o osoby mieszkające w małych mieszkaniach.

Suszarka na wannę

Jeżeli posiadasz wannę, to idealnym rozwiązaniem będzie zakup suszarki na wannę. Dzięki niej nie tylko zwolnisz przestrzeń, którą zajmowałaby standardowa suszarka, ale również unikniesz podniesienia się poziomu wilgotności w całym mieszkaniu. Co więcej, w przypadku prania ręcznego delikatnych tkanin, nie musisz przejmować się kapiącej z nich wody, która mogłaby zrujnować podłogę w innych pomieszczeniach.

Suszarka pionowa

Twoja łazienka nie pozwala na zastosowanie wcześniej wspomnianego modelu? Możesz zdecydować się na suszarkę pionową, która zajmuje niewiele miejsca, ale umożliwia pomieszczenie dużej ilości prania, dzięki wyposażeniu w wiele poziomów. Jest na tyle wąska, że zmieści się nawet w kabinie prysznicowej, czy też bardzo małym balkonie. Dzięki temu, że jest wysoka, możesz bez problemu suszyć dłuższe rzeczy bez konieczności składania ich, co z kolei wpływa na czas schnięcia poszczególnych części garderoby.

Suszarka ścienna

Ciekawym rozwiązaniem jest suszarka ścienna, którą możesz zamontować w łazience – nie zajmuje cennego miejsca na podłodze i jest bardzo dyskretna. Nie jest zbyt pojemna, ale wystarczy, aby rozwiesić bieliznę lub mniejsze ilości ubrań. Idealne rozwiązanie dla jednoosobowych gospodarstw domowych.

Pamiętaj o kontroli wilgotności powietrza

Ogromny wpływ na proces schnięcia oraz komfort domowników, jak i ich zdrowie ma poziom wilgotności powietrza. Na niewielkiej przestrzeni bardzo łatwo o jego wzrost podczas suszenia prania. Aby tego uniknąć, warto pomyśleć o pochłaniaczu wilgoci, który z dużym powodzeniem pozbędzie się zbyt dużej ilości wilgoci w Twoim mieszkaniu.

Dobranie odpowiedniej suszarki do warunków mieszkaniowych może znacząco podnieść komfort życia domowników. Wiele ciekawym rozwiązań, które ułatwią codzienne funkcjonowanie na niewielkiej przestrzeni, znajdziesz na stronie https://www.leifheitsklep.pl/.

Uprawa cytrusów