2019-01-31

Bałagan w ogrodzie przyprawia cię o zawrót głowy? Polecamy zakup schowka i skrzyni ogrodowej!

schowek i skrzynia ogrodowa

Porządek w ogrodzie to rzecz naturalna. Nie mówimy tutaj oczywiście o trawie przystrzyżonej pod linijkę, ani o żywopłotach profilowanych na egzotyczne zwierzęta, ale o schludnej, poukładanej przydomowej przestrzeni.

Walające się po ogrodzie drobne przedmioty, jak grabie, sekatory, zraszacze do roślin, latarki, wszystko to potrafi w sumie zepsuć odbiór dobrze zaaranżowanego ogrodu. Z pomocą idą schowki i skrzynie ogrodowe – niewielkie, ale jakże funkcjonalne meble z tworzywa sztucznego.

Skrzynie ogrodowe z tworzywa sztucznego

Skrzynie ogrodowe z polipropylenu są ciekawym dodatkiem do ogrodu. Ceni się je za ich sporą funkcjonalność. Średnia długość 1,3 m sprawia, że skrzynia ogrodowa jest bardzo ustawna – można ją wcisnąć niemal w każdy kąt ogrodu (pod ławkę czy w róg tarasu).

Przy wysokości nie przekraczającej 0,7 m sprawia wrażenie bardzo kompaktowego mebla – idealnego zamiennika dla szaf, które potrafią zabrać wiele przestrzeni użytkowej.

W skrzyni ogrodowej o wadze około 15 kg można zmieścić naprawdę wiele. Waga pustego mebla jest na tyle dopuszczalna, że poradzi z nią sobie jedna, góra dwie osoby. Wewnątrz pojemnej skrzyni ogrodowej można przechowywać pomniejsze, podręczne przedmioty do utrzymania porządku i czystości w ogrodzie, a także wszelkie narzędzia niezbędne do pielęgnacji roślin.

Skrzynia ogrodowa z tworzywa to wbrew pozorom bardzo trwały mebel. Gatunkowe tworzywo dobrze radzi sobie z promieniowaniem słonecznym oraz zmienną temperaturą, a także z wilgocią. To, co cechuje skrzynie ogrodowe to bardzo ciekawy design. Dzięki temu nie są one jedynie przydatnym meblem ogrodowym, ale także elementem wystroju ogrodu.

Polipropylen daje produkcyjnie bardzo wiele możliwości w kształtach i kolorach. To ważna kwestia, gdy próbujemy zaaranżować ogród w konkretnej stylizacji.

schowki i skrzynie ogrodowe

Schowki ogrodowe z tworzywa sztucznego

Schowki ogrodowe znacznie bardziej przypominają klasyczne meble. Są to z reguły niewielkie szafki lub komódki, dostosowane wymiarami do wymagań ogrodu czy tarasu.

Oprócz oczywistych zalet, jakie wymieniono przy okazji omawiania skrzyni ogrodowych, schowki ogrodowe mają jeden, bardzo ważny atut. Są nimi przegrody wewnętrzne, półki oraz haczyki. Taki stan rzeczy pozwala na doskonałe uporządkowanie narzędzi, według przeznaczenia czy gabarytu.

Większość schowków ogrodowych posiada dodatkowo zamek, który pozwala zamknąć je przed niepowołanymi osobami. To bardzo istotne, jeśli przechowujemy w środku silne chemikalia, na przykład środki ochrony roślin. Odpowiednie zabezpieczenie ich przed dostępem dla dzieci może być nieocenione.

schowki i skrzynie ogrodowe

Fot. Skrzynie ogrodowe – przeglądaj tutaj

Schowek ogrodowy z tworzywa sztucznego cechuje się bardzo różnorodną stylistyką. Korzystając z oferty sklepów wysyłkowych bez trudu dobierzemy taki mebel do naszej stylizacji, bez względu na to, czy zdecydowaliśmy się zaaranżować ogród nowocześnie czy klasycznie.

Uprawa cytrusów