2020-03-11

Sadzonki roślin: podpowiadamy jak właściwie kupować je w sieci!

sadzonki roslin

Zakupy online są bardzo kuszące, szczególnie w przypadku roślin do ogrodu. Zachęca przede wszystkim olbrzymi wybór – w Internecie znajdziemy przeróżne sadzonki roślin, w tym także egzotycznych. W przypadku wielu gatunków przekonuje również cena sadzonki. Aby jednak same zakupy były wartościowe, warto kierować się kilkoma zasadami…

Sadzonki roślin ogrodowych – poznaj dostawcę!

To nic odkrywczego, że sadzonki roślin to delikatne i wyjątkowe produkty do wysyłki. Tylko rzetelny sprzedawca może zagwarantować, że w nasze ręce trafią rośliny niezniszczone i odpowiednio przygotowane do dostawy. Gdzie znajdziemy sadzonki roślin? Sklep internetowy to zdecydowanie najbezpieczniejsze miejsce, najlepiej jest jednak przed zakupem rzucić okiem na opinie, np. w Google lub na Facebook. Na podstawie komentarzy poznamy wcześniejsze doświadczenia klientów i dowiemy się, czy sadzonki roślin do ogrodu trafią do nas w jednym kawałku. Z lokalnych firm warto polecić polski sklep internetowy z sadzonkami roślin www.ogrodowymlyn.pl.

Dobrze zaplanuj kiedy kupić sadzonki roślin!

To dobra rada – wiele roślin jest narażona np. na duże mrozy i zwyczajnie nie poradzi sobie w transporcie w tak trudnych warunkach. Sadzonki roślin ogrodowych najlepiej zamawiać na początku tygodnia, bo wtedy mamy największą szansę, że dostawa zostanie zrealizowana przed weekendem, a nasze sadzonki roślin nie będą przechowywane w tymczasowych magazynach przez dodatkowe dni, tj. w czasie trwania weekendu.

rosliny w sadzonkach

Warto dodać, że sadzonki roślin ogrodowych, np. wysokich drzewek, muszą być odpowiednio zabezpieczone przed złamaniem oraz oznaczone, by nikt w trakcie transportu nie położył ich odwrotnie. Szczególnie dotyczy to szeroko kupowanych w sieci iglaków. Jeśli szukacie miejsca, gdzie kupić sadzonki drzew iglastych, które są odpowiednio przygotowane do transportu, odwiedźcie koniecznie sklep Ogrodowymlyn.pl.

Sadzonki roślin ogrodowych w doniczkach czy bez?

To kolejna rzecz, którą warto wziąć pod uwagę podczas zakupów. Sadzonki roślin występują bowiem z gołym korzeniem, czyli bez ziemi, albo w specjalnej doniczce. Jaka jest różnica? Oczywiście sadzonki roślin do ogrodu, które nie mają ziemi, cechują się niską wagą, a zatem transport jest tańszy. Niestety, wiele gatunków roślin posiada systemy korzeniowe wrażliwe na wysychanie, dlatego nadają się do takiego transportu w odpowiednich okresach, co przypada na wczesną wiosnę lub późną jesień – wówczas korzenie są w uśpieniu.

donice drewno

Jak sadzić sadzonki roślin – dobry sprzedawca załącza instrukcję!

To nasza uwaga, którą możecie wykorzystać, szukając dobrego sklepu internetowego. Sadzonki roślin powinny być wysyłane wraz z instrukcją sadzenia oraz pielęgnacji danego gatunku. Instrukcja powinna być też dostępną online, np. na stronie dostawcy. Świadczy to o profesjonalnym i rzetelnym podejściu do klienta – to dodatkowa metoda, dzięki której będziecie w stanie odróżnić wartych uwagi sprzedawców.

Uprawa cytrusów