2021-02-22

Rolety nadstawne – estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie do Twojego domu

Rolety nadstawne

Żaden dom i żadne mieszkanie nie może obyć się bez jednej z form zaciemnienia pomieszczeń. Popularne zasłony coraz częściej zastępowane są roletami, a wśród nich ogromną popularnością cieszą się rolety nadstawne. Czym one są i dlaczego warto zamontować je w swoim domu?

Rolety zewnętrzne, nadstawne to nowoczesne rolety, które pełnią wiele funkcji. Nie tylko pozwalają regulować ilość docierającego do wnętrza światła naturalnego, ale również chronią domowników przed ciekawskimi oczami przechodniów i wpływają na wolniejsze wychładzanie i nagrzewanie się wnętrz.

Czym są rolety nadstawne?

Rolety nadstawne to rodzaj rolet zewnętrznych, które są ściśle połączone z oknem. Ich montaż może być wykonany jedynie na etapie wymiany okien lub podczas budowy domu, ponieważ skrzynka rolety umieszczana jest bezpośrednio we wnęce znajdującej się nad nadprożem okna. Dodatkowo, do ramy okiennej przytwierdzane są prowadnice, po których porusza się roleta. Cała instalacja wygląda więc jak integralna część okna.

Cechą charakterystyczną rolet nadstawnych jest pancerz wypełniony pianką poliuretanową. Między nim a oknem wytwarza się poduszka powietrzna, dzięki której rolety zapewniają izolację termiczną, co ma duży wpływ na temperaturę panującą wewnątrz pomieszczeń. Latem, kiedy na dworze jest gorąco, rolety zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrz, natomiast zimą, kiedy temperatury niejednokrotnie spadają poniżej 0, wnętrze wolniej się wychładza, przez łatwiej utrzymać w nim optymalną temperaturę.

Czy warto montować nadstawne rolety zewnętrzne?

Każdy, kto zastanawia się dlaczego warto montować rolety zewnętrzne, powinien sprawdzić, jakie zalety posiada to rozwiązanie. Przede wszystkim, takie rolety podnoszą komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Zasłaniają wnętrze przez wzrokiem przechodniów, pozwalają obniżyć rachunki za ogrzewanie, a jeśli są wyposażone w nowoczesne systemy typu smart home, mogą być praktycznie bezobsługowe. Nie można pominąć walorów estetycznych – rolety nadstawne prezentują się bardzo elegancko, a dobierając ich odpowiedni kolor i wykończenie, można stworzyć niebanalną dekorację domowej elewacji. Co więcej, rolety zewnętrzne pełnią funkcję izolacji akustycznej.

Aby móc czerpać korzyści ze wszystkich zalet rolet nadstawnych, warto wybrać produkty renomowanych firm, takich jak Roletyalu. Takie rolety są wykonane z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia ich funkcjonalne działanie przez długi czas.

Materiał zewnętrzny

Uprawa cytrusów