2018-12-31

Profesjonalne wyciskarki wolnoobrotowe do cytrusów [RANKING]

Bomba witamin, świeżość aromatu i wspaniały smak ulubionych owoców, to coś, od czego niemal każdy chce zacząć swój dzień. Cytrusy idealnie się do tego nadają. Zawierają zdrowe węglowodany, które dostarczają energię na cały dzień, a jednocześnie świetnie smakują.

Żeby móc cieszyć się świeżym i pysznym sokiem, potrzebna będzie dobra wyciskarka do cytrusów. Czym się kierować przy jej wyborze?

Jaki model najlepiej wybrać? Sprawdźmy, na co zwracać uwagę i zobaczmy, jak wypadają trzy najbardziej popularne wolnoobrotowe wyciskarki w naszym rankingu.

Czym są wolnoobrotowe wyciskarki do cytrusów?

Definicja wyciskarek wolnoobrotowych jest dosyć logiczna i wynika z samej nazwy takich produktów. To urządzenie, którego przeznaczeniem jest wyciskanie soku z owoców i warzyw przy wykorzystaniu wolnych obrotów.

Na czym polega fenomen takiej metody?

Redukcja szybkich obrotów wpływa na większą precyzję, a to z kolei wpływa na wiele ważnych aspektów związanych z uzyskiwanym sokiem. To przede wszystkim o wiele większa wydajność i zachowanie znacznie większej ilości witamin w soku. To także przedłużenie terminu ważności.

Soki wyciskane przy użyciu wolnych obrotów potrafią zachować świeżość nawet przez trzy doby. Mniejsze obroty to także większa wydajność, co sprawia, że jedzenie nie marnuje się w tak dużym stopniu, jak w przypadku wyciskarek do owoców, które pracują w oparciu o szybkie obroty.

Co jest ważne w przypadku wyciskarek?

Jeżeli interesuje nas wyciskarka do cytrusów, niezwykle istotne jest to by, postawić na urządzenie wolnoobrotowe. Jakie parametry są ważne? To przede wszystkim niskie obroty urządzenia.

Dzięki temu, produkt nie wiruje jedynie rozdrobnionych części, co przyczynia się do dużych strat, ale działa w zupełnie innej technologii. Mamy tu do czynienia z miażdżeniem i odciskaniem, to właśnie dlatego znacznie mniej marnuje się jedzenia, a sok zyskuje więcej witamin.

Idealnie do tego nadają się obroty ok. 80 – 100 obr/min. Warto szukać przedmiotów, które wykazują właśnie takie parametry.

Jaką wybrać wyciskarkę do soku z cytrusów? Ranking

W rankingu zaprezentujemy mniejsze i większe modele. Z tych wyciskarek można wycisnąć sok zarówno z cytrusów, jak i warzyw. Zaprezentujemy też przykładowe wideo instruktażowe z YouTube.

Wyciskarka Hurom CJ Srebrny CJ-B01CSS

Hurom CJ Srebrny CJ-B01CSS – to wolnoobrotowa wyciskarka do cytrusów, której tryb pracy nie przekracza poziomu 100 obr/min. Cecha ta zapewnia bardzo wysoką wydajność uzyskiwanego soku oraz miąższu.

Urządzenie pracuje, wykorzystując miażdżenie i odciskanie, co pozwala na zachowanie możliwie największej ilości witamin.

wyciskarka wolnoobrotowa do cytrusów hurom cj srebrny cj b01css 260

Kliknij tutaj, aby zamówić wyciskarkę w sklepie online: https://www.cytrusy24.pl/go/wyciskarka-hurom-cj-srebrny-cj-b01css/

Cena: 429 zł.

Olbrzymim plusem jest estetyka designu. Wyciskarka jest niewielkich rozmiarów, posiada nowoczesne kształty i została wykonana w pięknym srebrnym kolorze.

Dzięki temu, produkt idealnie komponuje się z otoczeniem, a stojąc na kuchennym blacie stanowi wręcz element ozdobny otoczenia. Ta konkretna barwa to symbol prestiżu i elegancji.

Urządzenie posiada moc roboczą 100W, co zapewnia odpowiednią siłę wykonywanej pracy, a tym samym gwarantuje dużą wydajność. Filtr zastosowany w produkcie sprawia, że włókna znajdujące się wokół pestek, nie trafią do soku.

Na pochwałę zasługuje również materiał, z którego wyciskarka została wykonana. Producent zastosował stal nierdzewną, która zapewnia olbrzymią wytrzymałość. Dzięki temu posunięciu, produkt odznacza się długotrwałością i bez przeszkód może pracować w otoczeniu, które generuje dużą wilgoć.

Omawiany model Hurom może bez żadnych problemów stać w kuchni, w pobliżu kuchenki oraz zlewozmywaka. Użytkownicy zgodnie podkreślają, że sok wyciskany dzięki temu produktowi jest świeży, smaczny i pożywny.

Model ten, podobnie jak i większość wiodących wyciskarek wolnoobrotowych, odznacza się prostą budową i myślą konstrukcyjną.

Na pierwszą myśl wydaje się to mało ważne? Nic bardziej mylnego.

To bardzo pożądana cecha w przypadku wyciskarek. Dzięki temu, ich mycie jest wyjątkowo łatwe, rozkładanie urządzenia nie stanowi żadnego problemu. Żeby móc skorzystać z produktu, cytrusa należy przepołowić i umieścić na specjalnie do tego wyznaczonym stożku oraz docisnąć klapę.

Kiedy stożek wyczuje nacisk, zacznie automatycznie wirować w optymalnej prędkości, dzięki czemu z owocu zacznie wydobywać się sok wraz z pełnym witamin miąższem.

Hurom CJ -B01CSS to także urządzenie lekkie. Model waży zaledwie 2,4 kg. Produkt idealnie nadaje się do użytku domowego oraz zastosowania w punktach gastronomicznych.

Jeżeli jednak zależy Ci na wyjątkowo wysokim poziomie zachowania wartości odżywczych, warto postawić na bardziej zaawansowany model. Omawiany produkt zapewnia wysoką sprawność wyciskania, ale nie jest to ostateczny poziom zdrowotności uzyskiwanego soku.

Jak działa wyciskarka? Zobacz wideo na YouTube!

Kup teraz online: https://www.cytrusy24.pl/go/wyciskarka-hurom-cj-srebrny-cj-b01css/

Cena: 429 zł

Wyciskarka Hurom H100

Hurom H100 – to jeszcze bardziej profesjonalny model wcześniej opisywanego urządzenia. Już na pierwszy rzut okiem widać, że produkt jest znacznie większy, jego konstrukcja jest bardziej złożona, co przekłada się na o wiele lepszą wydajność urządzenia.

wyciskarka wolnnoobrotowa do cytrusów hurom h100

Kliknij tutaj, aby zamówić wyciskarkę w sklepie online: https://www.cytrusy24.pl/go/wyciskarka-hurom-h100/

Cena: 1890 zł

Produkt odznacza się znacznie mniejszymi stratami wartości odżywczych podczas wyciskania soków z cytrusów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanej manetki służącej do wyciskania. Produkt nie działa automatycznie.

Proces uzyskiwania soku uruchamia się przez użycie owej manetki. Pozwala ona na regulację siły nacisku, co wpływa na dużą efektywność pracy. To, co zbliża H100 do CJ-B01CSS, to równie atrakcyjny design, który wyróżnia piękne chromowane srebrno.

Model ten cechuje się jednak wyjątkowo atrakcyjną linią konstrukcyjną. Jeżeli chodzi o aspekt pełnienia funkcji elementu ozdobnego pomieszczenia, to Hurom H100 zdecydowanie góruje nad omawianym poprzednikiem.

Linia stylistyczna wprowadza jeszcze większe poczucie prestiżu. Mimo bardziej rozbudowanej budowy urządzenia, jest ono wciąż bardzo łatwe w myciu.

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu dwóch filtrów, które nie tylko separują dostanie się do soku niepożądanych elementów, ale także ich zadaniem jest przeciwdziałanie gromadzeniu się zbitek resztek między szczelinami, które swobodnie są usuwane przez odłączenie manetek.

Sprawia to, że czyszczenie produktu jest szybkie, łatwe i wygodne. Moc robocza urządzenia to aż 150W. Urządzenie nadaje się do zastosowania w profesjonalnych restauracjach.

Hurom One Stop H-AI Platynowy H-AI-SBE20

Hurom One Stop H-AI Platynowy H-AI-SBE20 – to kolejna, jeszcze bardziej wydajna i sprawna wyciskarka wolnoobrotowa do cytrusów. Producent wykorzystał tu jeszcze bardziej atrakcyjny i elegancki kolor jakim jest platyna. Wprowadza ona do wnętrza nutkę prestiżu.

Wyjątkowa wygoda stosowania urządzenia wynika z wprowadzonego tu bardzo dokładnego pokrętła, które umożliwia olbrzymi stopień widoczności pracy i szczegółową regulację pracy.

Hurom One Stop H-AI Platynowy H-AI-SBE20

Kliknij tutaj, aby zamówić wyciskarkę w sklepie online: https://www.cytrusy24.pl/go/wyciskarka-hurom-one-stop/

Cena: 2390 zł

Urządzenie składa się z dwóch wydajnych komór. To produkt, który ma specjalistyczne przeznaczenie i może być wykorzystywany w wyjątkowo profesjonalnych restauracjach. Podstawa misy została zaprojektowana z pochyleniem o wartości trzech stopni, co sprawia, że każda kropla soku jest wykorzystana i się nie marnuje.

Produkt ma opracowany system odprowadzania soku prosto do misy. Wyciskarka została wzbogacona o liczne funkcje wpływające na komfort pracy. To przede wszystkim wskaźnik optymalnego załadowania poziomu owoców i wygodny uchwyt.

Duża sprawność urządzenia wynika z mocy silnika na poziomie 200W, przy jednoczesnym wykorzystywaniu zaledwie 60 obr./min., co przekłada się na wyjątkową dokładność pracy wyciskarki.

Jak działa wyciskarka? Poradnik na YouTube

Kup teraz online: https://www.cytrusy24.pl/go/wyciskarka-hurom-one-stop/

Cena: 2390 zł

Zobacz także:

Uprawa cytrusów