2019-06-05

Problem zatkanych rur na działce – czy to korzenie mogą stanowić problem?

zatkane rury na działce

Systemy kanalizacyjne w naszych domach są zwykle dość dobrze kontrolowane i często podczas ich montażu zwraca się uwagę na jakość. Jednak nie można tego samego powiedzieć o systemach montowanych na działkach. Małe, lokalne wodociągi nie są w stanie poradzić sobie z różnymi odpadami, które często i siłą rzeczy dostają się do środka. Jak zatem rozwiązać problem zatkanych rur na działce i czy może być on spowodowany czymś jeszcze innym?

Odpady w eksploatacji

Na działkach ogólna jakość kanalizacji jest nikła. Dlatego te przedmioty czy materiały, które normalnie znajdują się w naszych odpływach, a są to choćby grudki kamieni, drobna ziemia, piasek czy włosy, przy nie do końca dobrze poprowadzonych rurach na działce mogą stanowić zagrożenie dużo większe niż nam się wydaje. Czasami samodzielne przeczyszczenie kanalizacji za pomocą chemikaliów wystarczy. Czasami jednak nie ma tak łatwo i w efekcie okazuje się, że problem wymaga sięgnięcia po fachowców, np. z firmy https://www.stankan.pl/.

Błędy konstrukcyjne

Innym problemem są wspomniane już błędy konstrukcyjne. Samodzielnie tego rodzaju problemu nie usuniemy, a czasami zaczyna on być tak duży, że w efekcie nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Dlatego wówczas również musimy zacząć szukać pomocy u fachowców. Istotą jest przede wszystkim diagnoza. To ona musi być postawiona w stu procentach trafnie, by móc pozwolić na właściwe działanie. Problemem może być:

  • Awaria wynikająca ze starości,
  • Awaria wynikająca z niewłaściwej kompozycji sieci,
  • Awaria nietypowa,
  • Wpływ środowiska.

Korzenie drzew a kanalizacja

Czasami bowiem zdarza się, że rozrastające się drzewo stanowi większy problem. Chodzi tu dokładnie o kłopot związany z korzeniami. Część interwencji takich firm jak https://www.stankan.pl/ pokazuje, że to wcale nie niewłaściwie położona instalacja, ale ingerencja z zewnątrz jest przyczyną problemów. Dlatego warto jednak zaplanować kładzenie instalacji w taki sposób, by nie miała dużej styczności z naturą i była od niej na tyle oddalona, by mogła pełnić swoją funkcję przez wiele lat. Warto jednak mieć świadomość, że problem ten może występować i dlatego nie warto zawsze szukać pomocy tylko na własną rękę.

Uprawa cytrusów