2019-08-30

Nowoczesne rozwiązania w Twoim domu – designerskie meble

designerskie meble

Dzięki designerskim meblom można przemienić wnętrze w prawdziwą galerię sztuki. Szczególnie dedykowane są osobom które szukają stylu znacząco odbiegającego od utartych schematów nie boją się eksperymentów. Czym kierować się przy wyborze nowoczesnych designerskich mebli?

Prostota i minimalizm – wyróżniki nowoczesnego designu

Designerskie meble najlepiej komponują się z nowoczesnymi wnętrzami, urządzonymi w sposób praktyczny, a jednocześnie unikatowy. Tam, gdzie królują stonowane barwy, takie jak biel, czerń, szarość i beż warto wprowadzić więcej koloru. Na monochromatycznym nowoczesnym tle doskonale prezentują się pojedyncze akcenty w kontrastowych barwach. W jadalni bardzo dobrze sprawdzają się krzesła o wyrazistym kolorze i oryginalnej formie. Nawet klasyczny prosty stół może zyskać nowy charakter, jeżeli zostawimy do niego krzesła o niebanalnym wyglądzie. Designerskie meble mają być funkcjonalne, a jednocześnie stanowić ozdobę.

Materiały i kolory

Meble znakomicie potrafią wyrazić nasz charakter. Miłośnicy oryginalnych i niecodziennych rozwiązań z pewnością postawią na intensywny kolor lub grę kontrastem. Narożnik w kolorze głębokiej butelkowej zieleni, czerwony wiszący fotel, minimalistyczna pomarańczowa komoda mogą zrobić wrażenie. Niektórzy z nas wolą jednak postawić na klasyczne kolory mebli, czyli biel i czerń, jednak o nietuzinkowej formie.

W cenie są również designerskie meble łączące metalowe konstrukcje i naturalne drewno. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią jednocześnie nowoczesny styl i przytulne wnętrza. Z pewnością inspirację będzie stanowiła strona agatameble.pl z bogatym asortymentem designerskich mebli i dodatków.

Funkcjonalność i estetyka

Synonimem nowoczesnego designu jest przede wszystkim oryginalność. Meble charakteryzują niestandardowe rozwiązania, wygląd przyciągający wzrok i najwyższa jakość. Nie wszystkim podobają się oryginalne designerskie meble. Zadziwiają swoją estetyką, prostotą i kształtami. Ich cechą jest minimalizm i nastawienie na wysoką funkcjonalność, jednak niektórzy z nas mogą traktować designerskie meble jak dekorację wnętrza.

Ich kształty znacząco odbiegają od klasycznych, co stanowi ich duży wyróżnik. Designerskie meble potrafią wpisać się w każdą aranżację wnętrza, doskonale stapiając się ze stylem lub wręcz przeciwnie – przełamują dominujący design wzorniczy.

Uprawa cytrusów