2019-02-18

Meble ogrodowe metalowe – stylowe wyposażenie na bogato!

meble ogrodowe metalowe retro

Ogród to swego rodzaju nasze prywatne sanktuarium. To tutaj odpoczywamy, hodujemy warzywa, owoce, relaksujemy się, czytamy, zapraszamy znajomych. Chcemy, aby to miejsce miało w sobie coś wyjątkowego, co pozwoli nam odciąć się od codziennych trudów i obowiązków. Otóż w stworzeniu takiej właśnie niepowtarzalnej atmosfery pomogą nam zapewne meble ogrodowe metalowe.

Styl retro niech zakwitnie w Twoim ogrodzie

Co jest cechą wspólną naszych mebli ogrodowych metalowych? Otóż niewątpliwe to, że wykonane są one na modłę retro, najczęściej zahaczając o styl prowansalski. Co w zasadzie wprowadza taki retro styl do naszego ogrodu?

konsola ogrodowa przyścienna

Na pewno niesie on ze sobą mocną dawkę klasycznego piękna i elegancji. Zanim jednak dokładniej omówimy aspekty dekoracyjne tego stylu na przykładzie konkretnych mebli, warto ogólnie zastanowić się nad nimi pod kątem czysto praktycznym.

Jakie meble do ogrodu retro polecamy?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że meble ogrodowe powinny charakteryzować się pewnymi czynnikami technicznymi tak, aby sprostać trudniejszym warunkom atmosferycznym. Właśnie tak skonstruowane są nasze meble ogrodowe metalowe, które bardzo polecamy.

Wykonane są one bowiem z wysokiej klasy materiałów, z dbałością o przeróżne szczegóły oraz z precyzją. Zabezpieczone są one także przeróżnymi specyfikami od gorszych warunków. Słowem – choć prezentują się delikatnie, antycznie i ponadczasowo, to jednak mają sobie moc współczesnych technologii, czemu zawdzięczają wytrzymałość i piękny wygląd przez długie lata.

Pełna kolekcja metalowych mebli ogrodowych retro: https://antyki24.pl/pl/c/MEBLE-OGRODOWE/255

Jak zaś przedstawiają się różne typy mebli pod kątem dekoracyjnym?

W tym momencie warto jeszcze krótko powiedzieć trochę o stylu prowansalskim, ponieważ to on dominuje w aranżacji ogrodów. Posiada w sobie niezaprzeczalnie pewien romantyczny urok oraz styl. Dominuje tu metal oraz naturalne drewno, jednak przy meblach ogrodowych pierwszy materiał ma wyższą wartość z uwagi na swoją praktyczność.

Dodatkowo charakterystyczne dla tego stylu są drobne przekładania, ornamenty, dekoracje i wiele, wiele innych, które razem tworzą wspaniały styl pełen tajemniczości i romantyzmu.

Stylowe stoły ogrodowe

Zacznijmy od opisu stylowych stołów ogrodowych. Tu możemy wyróżnić ich dwa główne typy. Przede wszystkim będą to drobniejsze stoliczki kawowe oraz większe i solidniejsze stoliki na codzienne spotkania i posiłki. Te pierwsze często będą wyróżniały finezyjne nóżki, ażurowe wzory oraz fantazyjne ornamenty, które nadają im znakomity nastrój na popołudniową herbatkę.

Z kolei większe stoły będą charakteryzować się użyciem nieco cięższych, naturalnych materiałów, jak drewno. Całość prezentuje się pięknie i naturalnie.

stoły ogrodowe retro

Antyczne konsole ogrodowe

Czym może być konsole ogrodowa? Otóż takie meble ogrodowe metalowe to forma stolika, który tworzy wspaniałą dekorację. Jak to dokładniej wygląda? Otóż w ofercie posiadamy konsole wykonane na modlę prowansalską, z ażurowymi prześwitami, które przypominają stare samochody albo sanie.

Stanowią one nie tylko piękny aspekt dekoracyjny, lecz również miłe miejsce, aby posiedzieć, odpocząć. Warto jeszcze dodać, że to także piękne i oryginalne miejsce zabaw dla dzieci, które pomoże im rozwinąć wyobraźnię.

konsola ogrodowa retro

Krzesła ogrodowe retro

Jeśli już będziemy mieć piękny stół wykonany w retro stylu, to konieczne musimy także zadbać o odpowiednie krzesła. Nie mogą przecież nie pasować do reszty, ponieważ wtedy łatwo zepsujemy cały nastrój. W naszej ofercie oczywiście posiadamy wiele takich krzeseł – filigranowych, na pograniczu elegancji i finezji, z wieloma ażurowymi wzorami, w różnych odcieniach – bieli, beżu czy brązu.

W tym momencie warto jednak powiedzieć o jednej sprawie. Otóż zwróćmy uwagę na to, że różne rodzaje mebli ogrodowych tworzą pewne komplety. Czasem możemy zaryzykować i wybrać krzesła, stół i resztę dekoracji z różnych kompletów, niemniej jednak należy wcześniej przyjrzeć się dokładnie różnym barwom i odcieniom.

Może bowiem być tak, że będą się one minimalnie różnić, jednak wpłynie to znacząco na wygląd całości!

krzesła ogrodowe stylowe

Stylowe ławki ogrodowe

Ławki ogrodowe to doskonały mebel, aby usiąść i odpocząć. Oczywiście także od dawna piękne ławki stanowiły miejsce romantycznych rozmów czy też zabaw z dziećmi. Na pewno okażą się one w tej gestii także inspiracją dla nas.

W ofercie posiadamy oczywiście prowansalskie, ażurowe ławki z fantazyjnymi kształtami, z białych czy brązowych prętów. Stanowią one piękny dodatek do romantycznego ogrodu. Warto się jednak zastanowić również nad jedynymi w swoim rodzaju ławkami okrężnymi, które można ustawić np. dokoła pięknej lipy czy czereśni i napawać się ich kwiatami i kontaktem z naturą.

stylowe ławki ogrodowe retro

Antyczne huśtawki ogrodowe

Kto z nas patrząc na filmy przedstawiające dawne czasy nie marzył o pięknej huśtawce ogrodowej? Jednak nie takiej zwykłej, wykonanej z drewna, lecz właśnie ażurowej, wypełnionej ornamentami? To marzenie dzisiaj może się już spełnić!

W ofercie posiadamy bowiem bogaty wybór antycznych huśtawek ogrodowych – wykonanych często z żeliwnego brązu, z bogatymi ornamentami. Słowem wyglądają one niczym wyjęte z tajemniczego ogrodu!

huśtawki ogrodowe retro

Oryginalne leżaki dekoracyjne do ogrodu

Na koniec warto omówić jeszcze retro leżaki do ogrodu. Szczególnie interesujące są ich zdobienia, bowiem opierają się nie tylko na pięknie prowansalskich motywów oraz na zdobieniach o charakterze motywów roślinnych, lecz także mają w sobie dużo więcej.

Stanowią bowiem pewną mieszankę świata romantyzmu z baśniowym światem fantasy.

Pięknie zdobione koła niczym od dawnych armat czy wozów, przepiękne łuki, obramowania – to wszystko tworzy znakomitą scenerię do wypoczynku.

stylowe leżaki ogrodowe retro

Podsumowując, warto zainteresować się metalowymi meblami do ogrodu wykonanymi na modłę prowansalską. Zapewniają nam one bowiem wręcz niepowtarzalny urok, czar i klimat. Będziemy się czuć jak w „Tajemniczym ogrodzie”. Do tego znakomicie będzie pasować zarówno ogród w stylu angielskim – da on dodatkowy klimat pełen romantyzmu i tajemnicy oraz w stylu francuskim – tu z kolei poczujemy się jak w prawdziwym dworze.

Źródło: https://punktmeblowy.pl/

Uprawa cytrusów