2021-02-05

Meble drewniane i łóżka tapicerowane – naturalny akcent w nowoczesnym wnętrzu

Meble drewniane i łózka tapicerowane - naturalny akcent w nowoczesnym wnętrzu

Zalety mebli drewnianych są powszechnie znane. To właśnie dzięki nim tego rodzaju meble zyskały ogromną popularność i są chętnie wykorzystywane do aranżacji wnętrz w różnych stylach, w tym w stylu nowoczesnym i skandynawskim, które królują w polskich domach i mieszkaniach.

Meble drewniane to nie tylko szafy, komody czy stoły, ale również ramy łóżek, stoliki, półki czy wiszące regały. Wybór jest ogromny, zarówno pod względem rodzaju i przeznaczenia mebli, jak i gatunku drewna, z którego są zrobione.

Meble dębowe czy sosnowe?

Dla trwałości i wyglądu mebli kluczowe znaczenie ma rodzaj użytego do ich produkcji drewna. Polskie meble drewniane produkuje się głównie z rodzimych gatunków drzew, chociaż na rynku można znaleźć również meble z drewna egzotycznego. Atrakcyjną cenowo i estetyczną propozycją są meble sosnowe. Drewno sosny wygląda bardzo naturalnie, a przy tym jest łatwe w obróbce i stosunkowo tanie. Równie popularne są meble z drewna bukowego. Bukowina jest twardsza niż drewno sosnowe, ale równie łatwo można ją obrobić i nadać pożądany kształt.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również meble dębowe i jesionowe. Pierwsze z nich cechują się bardzo dużą trwałością i odpornością na ścieranie. Dodatkowo, wyglądają bardzo elegancko i wytwornie, dlatego są wybierane nie tylko do prywatnych domów i mieszkań, ale również do pomieszczeń służbowych – reprezentacyjnych gabinetów lub sal konferencyjnych. Natomiast drewno jesionowe używane jest głównie do produkcji frontów meblowych. Meble jesionowe są równie trwałe jak dębowe, jednak cechują się jaśniejszym zabarwieniem, dzięki czemu nie przytłaczają wnętrza, w którym stoją.

Łóżka tapicerowane

Ciekawą alternatywą dla mebli drewnianych są meble tapicerowane. Popularnością cieszą się głównie łóżka i kanapy, które są bardzo funkcjonalne, a jednocześnie prezentują się elegancko i nowocześnie. Łóżka tapicerowane mają jedną, istotną zaletę – można je personalizować, dlatego idealnie pasują do każdego wnętrza. Rama i zagłówek są pokryte wybranym przez klienta materiałem, posiadającym odpowiedni kolor i wykończenie. Do tkaniny obiciowej dołączane są często również dekoracyjne elementy, dzięki którym łóżko zyskuje ozdobny wygląd. Tak dobrane łóżko tapicerowane samo w sobie jest ozdobą sypialni, przyciąga wzrok, a przy tym jest wygodne i funkcjonalne. Łatwo można je utrzymać w czystości i dobrać do niego dodatkowe elementy – pościel, narzutę, dekoracyjne poduszki lub inne ozdobne dodatki.

Materiał zewnętrzny

Uprawa cytrusów