2019-08-15

Lampy ogrodowe LED, które warto kupić

 

W ostatnim czasie jest bardzo duży boom na oświetlenie LED, dlatego też na rynku jest wiele rzetelnych firm, które oferują wysokiej jakości lampy ogrodowe LED w bardzo konkurencyjnych cenach. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się na które modele warto postawić i na co zwrócić uwagę wybierając lampy do swojego ogrodu.

Jakie lampy ogrodowe wybrać?

lampy ogrodowe ledJak łatwo się domyśleć lampy ogrodowe LED różnią się między sobą nie tylko kształtem i stylistyką, ale również wieloma innymi elementami na które należy zwrócić szczególną uwagę. Ważną rolę odgrywa przede wszystkim materiał z których są wykonane. W dzisiejszych czasach można kupić lampy ogrodowe wykonane z tworzywa sztucznego, aluminium albo żeliwa. Najlepszym wyborem do ogrodu jest oświetlenie o niskim napięciu, dzięki któremu można podświetlić oczko wodne albo rośliny doniczkowe. Nowością na rynku są lampy solarne, które do generowania energii wykorzystują oczywiście promienie słoneczne.

Oferta lamp ogrodowych LED w sklepie WroLED.

Wyznacznik IP ma znaczenie

Aby wybrać porządne lampy ogrodowe LED, które nie zawiodą nas w najmniej spodziewanym momencie warto zwrócić uwagę na wyznacznik IP. Parametr ten składa się zawsze z dwóch liczb. Pierwsza z nich określa zabezpieczenie źródła światła przed destrukcyjnym wpływem ciał stałych. Mowa tutaj między innymi o kurzu, który jest zmorą wielu tanich lamp. Druga liczba określa z kolei poziom ochrony przed cieczami. Pyłoszczelność lamp ogrodowych mieści się w przedziale od 0 do 6. Jeżeli chodzi o wodoszczelność, to ta mieści się z kolei w przedziale od 0 do 8. Jeżeli chodzi o zewnętrzne lampy ogrodowe LED to powinny posiadać one przynajmniej IP44. Jeżeli lampy mają pracować w bezpośrednim otoczeniu wody, to niezbędne będą modele o najwyższym wskaźniki IP68.

Klasa ochronności lamp ogrodowych

Kolejnym parametrem obok którego nie można przejść obojętnie jest oczywiście klasa ochronności lamp. Jak łatwo się domyśleć najlepszym wyborem będą lampy o wysokiej klasie, które ochronią osoby przed nieprzyjemnymi urazami spowodowanymi na przykład kontaktem z wadliwą instalacją. Osoby, które decydują się na lampy o najniższej klasie ochronności niestety narażają się na porażenie elektryczne. Obecnie klasa ochronności lamp ogrodowych podawana jest w przedziale od 0 do 3, gdzie klasa 3 zapewnia największą ochronę i to właśnie je warto wybrać do podświetlania oczek wodnych.

Certyfikaty i atesty

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby inwestować w lampy ogrodowe LED z pewnego źródła, które posiadają stosowne certyfikaty bezpieczeństwa. Porządna lampa koniecznie musi posiadać oznaczenie „CE”, dzięki któremu mamy 100% pewność, że spełnia ona normy UE.

Uprawa cytrusów