2019-04-03

Jakie właściwości ma kula do kąpieli? Efekt „bomby” z sodą oczyszczoną i kwaskiem cytrynowym

kula do kąpieli - właściwości

Kąpiel w wannie jest sama w sobie wyjątkowo przyjemnym doznaniem, a czasami można jeszcze wzmocnić efekty relaksacyjne. Wystarczy zaledwie kilkanaście złotych, aby poczuć się jak w luksusowym SPA. Tyle właśnie kosztują aromatyczne kule wykonane z naturalnych składników, dzięki którym zwykła kąpiel przeradza się w oszałamiające doznanie.

Relaks w wannie

Po ciężkim dniu nic tak cudownie nie odpręża, jak zanurzenie się w ciepłej wodzie. To pozwala zrelaksować się i odstresować, ale nie tylko. Woda świetnie wpływa na mięśnie – poprawia ich elastyczność, a także pomaga redukować skurcze.

Jednocześnie znikają bóle głowy spowodowane codziennym stresem, jest lepsze krążenie krwi, a poprzez rozszerzone pod wpływem ciepła pory zostają usunięte zalegające w organizmie toksyny. Kąpiel idealnie łączy w sobie wygodę i spokój. Dobroczynne działanie kąpieli w wannie można jeszcze spotęgować. Wystarczy wrzucić do wody pachnącą kulę kąpielową.

Fantastyczne właściwości kul do kąpieli

Te niezwykle kolorowe i przyjemnie pachnące produkty sprawiają, że każda kąpiel staje się wyjątkowa. Najwyższej jakości kule do kąpieli wykazują wprost niebywałe właściwości – aż trudno uwierzyć, ale ze stosunkowo niewielkiej kulki wydobywa się tak dużo dobra. Wynika to z naturalnych i odpowiednio dobranych składników.

kule do kąpieli

Podstawę każdej kuli do kąpieli stanowi soda oczyszczona z kwaskiem cytrynowym.

To właśnie te elementy odpowiadają nie tylko za miły dla oka efekt spienienia, ale także zmiękczenia wody. Jednak najważniejszy okazuje się dodatek różnych olejków eterycznych, które doskonale wpływają na samopoczucie człowieka, niwelują napięcia i stres.

Podczas rozpuszczania się kuli w wodzie dochodzi do uwalniania tych zapachów, co daje wrażenie zabiegu aromaterapii. Olejki eteryczne oraz naturalne oleje, jak masło shea czy masło kakaowe, wykazują również właściwości pielęgnujące – na tyle skutecznie nawilżają i odżywiają skórę, że już nie ma potrzeby stosowania balsamu do ciała. Przywracają także naturalne pH skóry, a nawet wzmacniają odporność organizmu.

Wspaniałe właściwości kul do kąpieli sprawiają zatem, że kilkanaście minut spędzonych w wannie wyraźnie poprawia samopoczucie – czuje się odprężenie, ustępują też wszelkie napięcia mięśniowe. Jednocześnie skóra zostaje dogłębnie oczyszczona, nawilżona i zregenerowana, a ponadto ma niezwykle przyjemny zapach.

Opracowano:

Sklep z kosmetykami naturalnymi

Uprawa cytrusów