2019-10-01

Impreza integracyjna – pomysły

impreza integracyjna

Impreza integracyjna w firmie to bardzo dobry pomysł. Większość już przekonała się o tym, jakie efekty przynosi zorganizowanie tego typu uroczystości. I nie mowa tutaj tylko o miło spędzonym czasie. Taka integracja znajduje odzwierciedlenie w wynikach późniejszej pracy. To także ciekawy pomysł na chwilowe oderwanie się od rzeczywistości, wynagrodzenie pracowników za trud włożony w dotychczasowe działanie i zmotywowanie do dalszych sukcesów.

Aby jednak impreza integracyjna była udana, należy dobrze ją zaplanować. Na początku, jeszcze przed wyborem miejsca należy określić cel integracji. To bardzo ważne, bo w zależności od niego można później wszystko ustalać. Jedni chcą aby zespół bardziej się zgrał, inni aby członkowie podwyższyli swoje kompetencje miękkie. Często imprezy integracyjne organizowane są po zatrudnieniu nowych pracowników, aby zbudować fajny i zgrany team.  Pomimo, że niektórzy pracodawcy nie są zwolennikami integracji zespołu, boją się bowiem że zintegrowani pracownicy mogą obrócić się przeciwko nim samym. Nie do końca tak jest, szczególnie jeśli na imprezie integracyjnej wśród wszystkich znajduje się sam pracodawca i również ma on szansę lepiej zgrać się z innymi. To idealna możliwość do poznania się w nieco mniej oficjalnej odsłonie.

A co do samej imprezy… Co warto wybrać?

Są zwolennicy i przeciwnicy napojów wysokoprocentowych na tego typu okazjach. Warto może pomyśleć o czymś bardziej eleganckim, przy czym wszystkim będzie lepiej się rozmawiało. Wiele osób ostatnimi czasy decyduje się na wino. Powstały nawet miejsca, które serwują różne rodzaje win lub organizują swego rodzaju degustację. To fajna opcja na miłe spędzenie czasu oraz podsunięcie tematu do dyskusji. Jednym z takich miejsc są Zielone Butelki organizujące imprezy integracyjne Gdańsk.

Jeżeli chce się nieco bardziej aktywnie spędzić czas można dołożyć zabawy zespołowe, które cieszą się ogromną popularnością i miłym odzewem. Taka forma jest w stanie zabawić gości, ale również ich ze sobą skutecznie zintegrować. Uczy też współpracy, która jak wiadomo w każdej firmie jest bardzo potrzebna. Ponadto w taki sposób łatwo można zdobyć do siebie wzajemne zaufanie, poczuć siłę grupy która jest dużo mocniejsza niż jednostka.

Jeżeli ten artykuł w dalszym ciągu nie przekonał Cię do zorganizowania imprezy firmowej i przede wszystkim do jej sensu warto sprawdzić. Jednorazowy eksperyment może pokazać jak takie rozwiązanie sprawdza się w Twojej firmie i jakie efekty przynosi.

Uprawa cytrusów