2019-03-29

Grillowanie pełną parą, czyli jaki model grilla sprawdzi się w Twoim ogrodzie?

grilowanie

Wiosna już na dobre zagościła w naszym klimacie, dlatego to już ostatni dzwonek na zakup odpowiedniego grilla! Gdy temperatura na zewnątrz osiąga coraz wyższe wartości, a promienie słoneczne delikatnie muskają nasze twarze, popołudnie spędzone w ogrodzie wydaje się absolutnym spełnieniem marzeń. Szukasz grilla, który zachwyci nie tylko swą funkcjonalnością, ale równie dobrze wpasuje się aranżację twojego ogrodu? Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się z treścią tego artykułu! Oto kilka cennych wskazówek!

Gdy radość z jedzenia idzie w parze z radością przyrządzania…

pieczenie kiełbaski

Grillowanie jest tym przyjemniejsze, im lepszy sprzęt masz do dyspozycji. Wie o tym każdy, kto podczas przyjęć w swoim ogrodzie pełnił rolę gospodarza.

Jeżeli zależy Ci na tym, by zaserwować swoim gościom najsmaczniejsze dania z grilla, czerpiąc tym samym radość z kucharzenia, wybierz model, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania, a do dyspozycji masz:

  • Grill węglowy – klasyczny model, który cieszy się największą popularnością. Wszystko to ze względu na stosunkowo niską cenę, szeroki wybór oraz niezależność od sieciowych źródeł energii. W tym przypadku do specjalnego pojemnika wsypujemy węgiel, a za pomocą rozpałki rozpalamy go.
  • Grill gazowy – aby go uruchomić, niezbędna jest butla gazowa, do której podłączenia potrzebujemy specjalnych umiejętności oraz wiedzy. Model ten cieszy się coraz większą popularnością ze względu na fakt, iż podobnie jak w przypadku grilla węglowego, możemy go wszędzie zabrać.
  • Grill elektryczny – model, który jest zasilany sieciowo. Jego największą wadą jest to, że do jego włączenia potrzebujemy bezpośredniego źródła energii. Jedni traktują to jako wadę, a inni – zaletę. Nasza rola w kwestii rozpalenia tego modelu ogranicza się jedynie do włączenia go i ustawienia odpowiedniej temperatury. Nie możemy go jednak zabrać ze sobą nad wodę jak w przypadku grilla węglowego.

Grille ogrodowe i ich kształty

Grille ogrodowe z rusztem mogą występować w kilku kształtach. Najpopularniejszymi modelami są grille kuliste. Grille kuliste podzielone są na dwie półkule – w jednej znajduje się zbiornik na węgiel, a drugi służy jako przykrywka. Popularnym modelem jest również grill budowany na bazie prostokątnej podstawy, do której wsypujemy węgiel, a na szczycie ustawiamy ruszt.

Decyzja zapadła? W takim razie wprowadź plan w życie i jak najszybciej zaopatrz się w grill ogrodowy, który spełni twoje oczekiwania. Satysfakcja gwarantowana!

Uprawa cytrusów