2021-02-22

Gospodarstwo Szkółkarskie Leszek Adamczyk

Gospodarstwo Szkółkarskie Leszek Adamczyk

Nasza firma zajmuje się produkcją, sprzedażą i eksportem najwyższej jakości drzewek owocowych. Prowadzimy specjalistyczne gospodarstwo w rejonie Puław w województwie lubelskim. Doskonały mikroklimat Wyżyny Lubelskiej, oraz doskonałe, pszenno-buraczane gleby sprawiają, że jest to wprost idealne miejsce dla naszej uprawy. Dlatego też rozmnażane przez nas drzewka są zawsze zdrowe i w doskonałym stanie, dzięki czemu w przyszłości powstają z nich sady w wielu krajach Europy.

Więcej o Gospodarstwie Szkółkarskim Leszek Adamczyk

Gospodarstwo prowadzone przez jego właściciela Leszka Adamczyka jest biznesem rodzinnym, kontynuowanym już przez drugie pokolenie. Rodzice właściciela firmy zajmowali się rozmnażaniem i sprzedażą krzewów różanych. Dzięki swojej przedsiębiorczości udało im się nawiązać kontakty handlowe z odbiorcami zagranicznymi i rozpocząć import sadzonek na zachód. Po przejęciu gospodarstwa obecny właściciel nie tylko podtrzymał rodzinną tradycję, ale również ją rozwinął w bardzo dużym stopniu. Obecnie ilość zagranicznych odbiorców ciągle się powiększa, a produkowane w gospodarstwie drzewka eksportowane są nie tylko na zachód, ale również na wschód europy. Jakość oferowanych produktów została doceniona również w naszym kraju, dzięki czemu gospodarstwo dostarcza również produktów do polskich hurtowni i sklepów ogrodniczych.

Rodzaje oferowanych przez nas sadzonek – standardowe drzewka owocowe

Sztandarowym produktem Gospodarstwa Szkółkarskiego pana Leszka Adamczyka są sadzonki drzewek owocowych standardowych. Największą część oferty stanowią różnorodne sadzonki jabłoni. Warty wspomnienia jest fakt, że w ofercie firmy znaleźć można nie tylko odmiany najbardziej popularne, ale też dość duży wybór odmian starych, teraz już rzadko uprawianych, których owoce cenione są przez koneserów na całym świecie. Oprócz jabłoni gospodarstwo oferuje również grusze, wiśnie, czereśnie, nektaryny, śliwy, morele i brzoskwinie. Produkcja opiera się zarówno na tradycyjnej wiedzy ogrodniczej, jak i na nowoczesnych technologiach i współczesnych technologiach, czego efektem jest produkt najwyższej jakości.

Pozostałe rodzaje oferowanych drzewek

Jedną z ciekawszych opcji, które oferuje gospodarstwo, jest odmiana jabłoni odpornej na parcha – jedną z głównych chorób, które dotykają ten gatunek rośliny i która bywa przyczyną dużych strat w sadownictwie. Odmiana ta – w związku z tym, że nie potrzebuje oprysków – świetnie nadaje się dla gospodarstw ekologicznych. Jabłonie w zależności od warunków glebowych i klimatycznych odbiorcy mogą być szczepione na różnych podkładkach. Ciekawym produktem gospodarstwa są kolumnowe drzewka szczepione na karłowatych podkładkach, które świetnie nadają się do przydomowego ogrodu, albo nawet do uprawy doniczkowej. Interesującą propozycją są odmiany Duo-V, w których na jednej podkładce szczepi się dwie, różne odmiany drzewka.

Jak działamy – gdzie można znaleźć nasze produkty?

W Polsce produkty gospodarstwa znaleźć można w wielu sklepach ogrodniczych i hurtowniach na terenie całego kraju. Ciekawą informacją dla zainteresowanych jest to, że jakiś czas temu gospodarstwo prowadzi również bezpośrednią sprzedaż detaliczną. Wielką zaletą takiego rozwiązanie jest dostępność całego asortymentu w jednym miejscu, a więc ogromny wybór drzewek różnych gatunków i odmian.

Więcej na drzewkaowocowe.com/

Uprawa cytrusów