2019-05-16 komfort

Elektroniczna głowica termostatyczna ZigBee – M30x1,5, 2xAA – nowoczesne rozwiązanie

Głowica termostatyczna to element wyposażenia grzejnika, który mocowany jest na zaworze termostatycznym. Dzięki niej możliwe jest sterowanie temperaturą w pomieszczeniu i utrzymanie jej na odpowiednim poziomie. Głowica termostatyczna, nazywana także regulatorem dopływu ciepła, doskonale współpracuje zarówno z grzejnikami zasilanymi bocznie, jak również z urządzeniami z zasilaniem dolnym.

Zadania głowicy termostatycznej

Zadaniem zamontowanej na zaworze głowicy termostatycznej, jest reagowanie na spadek lub wzrost temperatury w otoczeniu, spowodowanym na przykład wyłączeniem innego niż kocioł źródła ciepła, chociażby kominka czy po prostu dużym nasłonecznieniem.

A zatem głowica termostatyczna zwiększa bądź zmniejsza dopływ ciepła wody do grzejnika w zależności od aktualnych warunków. Jednak, aby dobrze spełniała swoją funkcję, nie powinna być niczym przysłonięta ani zabudowana.

Elektroniczna głowica termostatyczna ZigBee – M30x1,5, 2xAA

Pod względem jakości prym wśród głowic termostatycznych wiedzie elektroniczna głowica termostatyczna ZigBee – M30x1,5, 2xAA, która stanowi doskonały zamiennik dla jej tradycyjnej ręcznej wersji. Inteligentna elektroniczna głowica termostatyczna ZigBee wyposażona jest w zaawansowany algorytm samouczący się, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne utrzymanie temperatury w pomieszczeniu, a jednocześnie nie dopuszcza ona do jego przegrzania.

Takie działanie pozwala zaoszczędzić nawet do 30 proc. na ogrzewaniu.Co najważniejsze, głowica sparowana z cyfrowym regulatorem, zapewnia poczucie ciepła oraz komfortu nie tylko przy grzejniku, ale równomiernie w obrębie całego pomieszczenia.

Nowoczesna elektroniczna głowica termostatyczna ZigBee wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego i niezawodnych podzespołów elektronicznych. Do tego jest bardzo łatwa w montażu, jak i w obsłudze.

Należy pamiętać jednak, że do prawidłowej pracy głowicy TRV wymagane jest zsynchronizowanie jej z regulatorem VS10RF / VS20RF i jednostką koordynującą CO10RF, bądź tylko poprzez bramkę internetową Gateway UGE600. Jeden regulator VS10RF / VS20RF pozwala na sterowanie aż sześcioma głowicami TRV.

Uprawa cytrusów