2019-01-14

Ekologiczny nawóz do iglaków

nawóz do iglaków

Moda na iglaki w ogródku trwa nie od dziś. Od lat zachwycamy się wypielęgnowanymi i pięknie przyciętymi ogrodami, w których mini krajobraz tworzą różnorodne zimozielone drzewka i krzewy, soczysta zieleń traw z szarymi akcentami kamieni i brązami kory.

Ogrody takie, oprócz walorów estetycznych, są stosunkowo łatwe w utrzymaniu, zwykle nie wymagają intensywnego cięcia ani formowania. Dzieje się tak dzięki szerokiej ofercie roślin o powolnym wzroście sprowadzonych i hodowanych na potrzeby krajowych miłośników zimozielonych ogródków.

Wymaganie glebowe iglaków

Każda roślina wymaga innych warunków glebowych i nasłoneczniania. Aby rośliny czuły się w naszym ogrodzie dobrze, musimy stworzyć im warunki podobne do naturalnych. Mimo, że iglaki zwykle nie maję dużych wymagań, często nie prezentują się okazale, chorują, a czasem nawet usychają.

Dzieje się tak dlatego, iż gleba w ogródkach jest bardzo słabej jakości. Tereny przeznaczone na działki budowlane wytyczane są na nieużytkach ze zdewastowaną glebą. Po budowie w glebie znajdują się pozostałości po materiałach budowlanych, które na długie lata alkalizują glebę czyniąc ją nieużyteczną do uprawy iglaków.

Iglaki praktycznie nie tolerują wapnia w glebie. Zdecydowana większość iglaków wymaga gleby kwaśnej o niskim odczynie pH poniżej 7. Podobne warunki sprzyjają uprawie wrzosów, azalii, rododendronów i borówek. Gleba o nieco wyższym pH sprzyja tylko większym roślinom iglastym jak jodły, niektóre sosny, cisy i jałowce.

Do stworzenia iglakom dogodnych warunków niezbędny jest prawidłowo dobrany, wytworzony z ekologicznych składników, bezpieczny w użyciu nawóz proponowany przez firmę TARGET.

Target Natural Nawóz do Iglaków – zastosowanie

Aby stworzyć roślinom iglastym optymalne warunku wzrostu Firma Target przygotowała doskonały, naturalny nawóz do iglaków. Wygodny w użyciu, pakowany w 1kg opakowania doskonale wpływa na warunki glebowe, a co za tym idzie na piękny wygląd roślin.

Stosujemy go poprzez posypywanie, najlepiej od maja, kiedy to rośliny wchodzą w fazę wzrostu, przed sadzeniem lub jesienią. Wystarczy niewielka ilość nawozu rozsypana w obrębie drobnych korzeni, by roślina mgła  przyjąć składniki nawozu.

Wieloskładnikowy nawóz do iglaków dopuszczony jest do stosowania w uprawach ekologicznych. Polecany jest też do upraw w małych przydomowych ogrodach.

Działanie substancji zawartych w nawozie:

  • utrzymują optymalny pozom pH gleby,
  • polepszają absorpcję składników mineralnych przez roślinę,
  • wpływają na prawidłowy wzrost,
  • wpływają na piękne i intensywne wybarwienie igieł,
  • zwiększa zdolność gleby do zatrzymywania wody,
  • polepszają warunki dla drobnoustrojów glebowych przyczyniając się do zwiększania ilości próchnicy,
  • zapobiegają zasychaniu roślin,
  • nie stwarzają ryzyka przenawożenia i spalenia roślin.
  • umożliwiają nawożenie iglaków uprawianych w donicach i pojemnikach balkonowych,
  • mają uniwersalne i optymalne działanie na wszystkie rośliny iglaste, niezależnie od ich indywidualnych wymagań glebowych i stanowiskowych.

Uprawa cytrusów